back to top

BARAĆ IZ PODGORICE: Odradili smo odličan posao

Košarkaši Mega MIS-a danas su na gostovanju savladali Studentski centar.

Utakmicu su prelomili u drugom poluvremenu i sa 100 koševa za sada osigurali poziciju koja vodi u doigravanje.

Nakon utakmice prezadovoljan je bio i trener Marko Barać:

Prije svega, dopustite mi da čestitam svojim igračima. Ovo je zaista velika pobjeda za nas, protiv izvanredne momčadi koja posljednje dvije godine jako teško gubi bodove kod kuće. Napravili smo odličan posao. Na otvaranju utakmice, napadački, dosta dobro, ali domaćin nas je pametno napao unutrašnjom igrom, gdje su mnogi naši igrači vrlo rano dolazili u probleme s prekršajima. Nakon toga smo dva puta uspjeli doći do značajnije prednosti, prvi put su se fenomenalnom igrom Maggia uspjeli vratiti, drugi put našom čistom dekoncentracijom, izgubljenim loptama, nepovratom. Na poluvremenu smo imali minimalnu prednost, ali osjetio sam da igrači nisu zadovoljni. Atmosfera je bila kao da gubimo. Nije bilo potrebe za tim, jer smo u drugom poluvremenu napravili reakciju unatoč velikom broju ofenzivnih skokova. Sigurno nije lako napraviti takvu reakciju u ovakvoj utakmici, u kojoj u drugom poluvremenu istrčava kontranapad. Igrači su pametno tražili što će napasti, rezultat je bio veliki broj bodova u gostima, protiv kvalitetne i vrlo dobro vođene momčadi. On je rekao.

Mega MIS sada dijeli osmo mjesto sa Splitom s omjerom 8-11. U narednom kolu dočekuju Mornar.