Ana Ostojić osvojila titulu najbolje šahistice Herceg- Bosne

Ovaj vikend, 27.10.-29.10. 2023. godine, je u Neumu, u organizaciji Šahovskog saveza Herceg-Bosne, održano 11. pojedinačno međunarodno otvoreno prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene za 2023. godinu.

Nastupilo je 48 igrača, od toga 3 IM i 3 FM kao i 6 natjecatelja iz Šahovskog kluba Brotnjo. Igralo se po švicarskom sustavu u 9 kola, s tempom igre 30 minuta po igraču uz primjenu pravila FIDE.

I ovaj put natjecatelj ŠK Brotnjo ostvarili odlične rezultate, što je istaknuto u priopćenju šahovskog kluba.

U konkurenciji žena, Ana Ostojić je sa 5.5 poena osvojila titulu najbolje šahistice Herceg- Bosne. Turnir nije najbolje počela, ali je sa sjajnim završetkom za pola boda nadmašila konkurenciju.

Ističemo i odlično treće mjesto, njene klupske kolegice Mihaele Buntić koja je osvojila 4,5 boda.

Na ovaj način, Čitluk je postao prijestolnica ženskog šaha u HB, jer su ove godine, podsjećamo, ove dvije, još kadetkinje, osvojile Kup i ekipno i seniorsko prvenstvo HB za žene.

U konkurenciji šahista do 12 godina, naš Ivan Ćorić, je izvrsnom igrom, ponio titulu osvojivši 4 boda, i pred njim je svjetla šahovska budućnost.

Spomenuti ćemo i ostale šahiste našeg kluba.

Patrik Ostojić je, također kao i Ivan, osvojio 4 boda, dok su Filip Pehar i Tomislav Stojić, uzeli po 3,5 boda.

Opet napominjemo, da naše šahiste, pored šahovskog znanja, krasi i mladost, tako da ovako uspješne rezultate, uz adekvatan rad, možemo očekivati i u budućnosti.

Šahovski klub Brotnjo

The post Ana Ostojić osvojila titulu najbolje šahistice Herceg- Bosne appeared first on Općina Čitluk.