ABA LIGA: Zvezda podbacila, Budućnost preživjela gostovanje u Zagrebu za plasman u doigravanje!

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Cibonu na gostovanju 87:83 u 21. kolu ABA lige. Od početka do kraja susret je bio uzbudljiv, a domaćini nisu uspjeli ponoviti iznenađenje protiv Crvene zvezde Meridianbet. Uz vječite rivale, učešće u doigravanju osigurala je i selekcija Crne Gore.

Utakmica je bila zanimljiva tijekom prvog poluvremena.

Gosti iz Podgorice imali su minimalnu prednost nakon prve četvrtine.

U drugom Cibosi također prevrće vodu nakon odlaska na odmor. U prvih 20 minuta briljirao je Filip Bundović s 20 poena.

Cameron Reynolds je imao 15 koševa za Budućnost. Bolje su pucali trice, a Cibona dvije.

I u drugom poluvremenu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Bilo je neizvjesno do samog kraja. Majčunić je pogodio tricu i smanjio prednost Budućnosti na 7 sekundi prije kraja.

Pobjedu je slobodnim bacanjima potvrdio Bel Haynes koji je susret završio s 10 poena.

Najbolji kod pobjednika bio je Reynolds s 19 poena prema 16 Cabe.

U momčadi Cibone jedini dvoznamenkasti bio je Sven Smajlagić sa 16 poena.