The Monaco Comeback: Lloyd to Even the Series

U drugom meču serije između Monaca i Fenerbahçea svjedočili smo velikoj drami. Nakon produžetka u prvom meču koji je završio u korist gostiju, drugi je završen pobjedom Monaca nakon velikog preokreta u četvrtoj četvrtini rezultatom 93:88.

Monaco je imao odličan početak i brzo stekao dvocifrenu prednost koju je zadržao u većem dijelu prvog poluvremena.

Ipak, Fener je uspio se vratiti i na poluvrijeme rezultat je bio 54:50 u korist Monaca.

Treća četvrtina bila je potpuno u znaku gostiju koji su stekli vodećih 9 poena i činilo se da će povesti 0:2 u seriji.

Međutim, uz vođstvo Okoba i prije svega Lloyda, Monaco je uspio preokrenuti i na kraju doći do pobjede, izjednačivši rezultat prije odlaska na dvoboj u Istanbulu.

Najefikasniji u redovima Monaca bio je Montejunas sa 18 poena, dok su Lloyd dodao 15, a Okobo 13. Mike James je postigao samo 8 poena, što je drugi put ove sezone da nije imao dvocifreni učinak.

Kod Fenera se istakao Dorsey sa 25 poena, Wilbekin je dodao 23 i bio najefikasniji. Marko Gudurić postigao je 5 poena za 19 minuta provedenih na terenu.

Izvor: Javno.ba