SERIJA A: Cedirin dan u Napulju, Frosinone uspio uzeti bodove Maradoni! (VIDEO)

Fudbaleri Napolija nisu uspjeli zadržati drugu pobjedu nakon trijumfa protiv Monze. Dva puta su bili u prednosti na svom stadionu, ali su na kraju remizirali 2:2 protiv Frosinonea. Momčad koja se i u prethodnom kolu borila protiv Bologne. Imali su priliku za osvajanje sva tri boda, ali gosti nisu iskoristili penal.

Domaćini su bili dominantni od samog početka. Prvi gol postignut je na stadionu “Diego Maradona”. Lijep pogodak u 17. minuti postigao je Mateo Politano.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Frosinone. Bivša nada Juventusa Matias Sule je promašio penal u 29. minuti, a spasao ga je Meret.

Do poluvremena je Piotr Zielinski propustio priliku za povećanje prednosti na 2:0. Odbranio ga je Turati u situaciji 1-na-1 u 42. minuti.

Gosti su izjednačili u 50. minuti preko Đedire. Napuljci su ponovo poveli u 63. minuti golom Viktora Osimena. Uzbudjenja nisu prestala jer je Frosinone ponovo izjednačio. Cedira je postigao gol za 2:2 u 74. minuti.

Njegovim pogotkom postavljen je konačan rezultat utakmice. U sudačkoj nadoknadi isključen je Mario Rui.

Napolitanci se bore za plasman u Ligu prvaka dok Frosinone vodi borbu za opstanak.

Izvor: Javno.ba