back to top

Real Madrid nezaustavljiv – osvojio je 15. titulu prvaka Evrope!

Fudbaleri Real Madrida su osvojili 15. titulu prvaka Evrope nakon pobjede nad Borussijom Dortmund rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je bilo u znaku Borussije. Ekipa Edina Terzića je dominirala, dok Real Madrid nije uputio ni jedan udarac ka golu.

Real Madrid je imao dvije dobre prilike. Prvo je Filkrug pogodio stativu, ali je bio u ofsajdu. Drugu priliku imao je Adeyemi, ali nije uspio savladati Courtoisa u situaciji 1 na 1.

U drugom poluvremenu, Real je postao opasniji. Carvajal je blokiran od strane odbrane Dortmunda, dok je Courtois odbranio udarac Filcriga glavom.

U 74. minuti, Carvajal je postigao pogodak iz kornera za vođstvo Reala.

Samo 3 minute kasnije, Bellinghamov udarac je blokiran, a Vinisjus je povisio na 2:0 nakon presinga.

Real je nastavio pritiskati, a gol Fulkruga za Borussiju je poništen zbog ofsajda. Na kraju, Real Madrid je slavio rezultatom 2:0 i osvojio 15. titulu prvaka Evrope.

Izvor: ( javno.ba / Mostarski.info )

Izvor: ( mostarski.info / Rtvmo.ba )