Odlična utakmica i pobjeda u Banja Luci

Sjajan derbi odigran je u sportskoj dvorani Borik u Banja Luci, između ŽRK Borac i HRK Grude. Slavile su Gruđanke rezultatom 33:32.

Veoma dinamična i borbena utakmica,puna neizvjesnosti, prekreta i s puno sjajnih poteza.

Početak utakmice je pripao ekipi Gruda koja je povela 3:0, pa prednost od 3 gola držala do 10.minute i rezultata 6:3. Tada nailazi period nešto bolje igre ekipe Borca koja u narednih 5 minuta uspijeva izjednačiti i doći do rezultata 7;7. Gruđanke tada dodaju gas i počinju stvarati i povećavati svoju prednost tako da su u 26. minuti imale +5 (16:11). Ipak završnica prvog poluvremena pripada domaćoj ekipi koja uspijeva stići do zaostatka od samo jednog gola pa je rezultat na kraju prvog dijela igre glasio 16:17.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaća ekipa koja preokreće rezultat i odlazi na dva gola prednosti koju zadržava sve do 46.minute (25:23). Ipak zadnju četvrtinu utakmice grudske rukometašice igraju vrhunski. Prvo preokreću rezultat i dolaze na 26:25, te onda nakon par izjednačenja od kojih je zadnje bilo u 51.minuti (27:27) prave 3:0 te do kraja utakmice znalački održavaju prednost od 2-3 gola , a na kraju ipak dozvoljavaju domaćoj ekipi da smanji rezultat na konačnih 32:33.

S obzirom na teško objašnjivu igru i domaći poraz od ekipe Hadžića, sve je upućivalo da je Borac bio veliki favorit, međutim braniteljice dvostruke krune, popularne gruske kćeri bure su pokazale da još nisu rekle zadnju riječ u ovogodišnjoj sezoni.

Sjajnom pobjedom Gruđanke su zadržale vodeće mjesto na ljestvici Premijer lige koje dijele zajedno sa ekipom Hadžića dok se Borac ovim porazom jako udaljio od naslova prvaka BiH.

Post Odlična utakmica i pobjeda u Banja Luci je prvi puta viđen na Grude Online.