back to top

MNK Hercegovina osvaja titulu prvaka BiH!

MNK Hercegovina je osvojila titulu prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu!
U četvrtoj finalnoj utakmici Premijer futsal lige BiH Širokobriježani su slavili protiv GFC Sarajeva rezultatom 3:2 pred prepunom Pecarom i stigli do prvog trofeja u Premijer ligi BiH.

Nakon osvajanja Kupa BiH prije nekoliko dana, Hercegovina je sada stigla i do zaslužene dvostruke krune.

Unatoč ozljedi i nedostatku Blage Gašpara, jednog od ključnih igrača Hercegovine, Širokobriježani su odigrali sjajno u odlučujućoj utakmici i stigli do povijesnog trofeja.

Prvo je u 8. minuti Ante Ćorluka postigao gol za 1:0 uz asistenciju Darka Ivankovića, a zatim je u 22. minuti Ivan Peko udvostručio prednost.

U drugom poluvremenu gosti su se vratili i postigli dva gola u kratkom vremenskom periodu – prvo je zabio Muanis Duvnjak, a ubrzo zatim i Anes Džafo, uz nekoliko sjajnih obrana vratara gostujuće ekipe.

Međutim, Hercegovina je brzo preuzela vodstvo golom Darka Ivankovića nakon dodavanja Ante Ćorluke.

Ovom pobjedom, Hercegovina je osigurala kvalifikacije za futsal Ligu prvaka, što je “šlag na tortu” ove uspješne sezone.

Naslov prvaka BiH je prvi put osvanuo na Grude Online.