Livnjak Niko Galešić čudesnim golom odveo Rijeku u polufinale

RUDEŠ – RIJEKA 0:1 (Galešić 79‘)

RUDEŠ: Marković – Šehić (od 84. Aboubacar), Mrčela, Pavlović, Karačić – Pasariček, Vukmanović – Grezda (od 60 Doležal), Ćorić (od 60. Topić), Latković (od 68. Petković)- Špeljak (od 84. Brajković)

RIJEKA: Zlomislić – Goda, Dilaver (od 78‘ Radeljić), Galešić ⚽, Veiga – Banda (od 46. Petrović), Hodža – Ivanović (od 64 Bogojević), Fruk, Grgić (od 46. Pjaca) – Marić (od 74. Obregon)Trenutak inspiracije Nike Galešića odlučio je susret Rudeša i Rijeke u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog kupa. Minimalnom pobjedom momčad s Kvarnera plasirala se u polufinale, a Galešić je u 79. minuti susreta s 30-ak metara postigao jedini pogodak na zapadu Zagreba. Stoper Rijeke “bombom” je matirao inače odličnog Mateja Markovića i gosti su boljim drugim poluvremenom zasluženo prošli dalje.Unatoč minimalnoj inicijativi Rijeke na samom početku, prvi je zaprijetio domaćin. Desetka Rudeša Aleksa Latković u sedmoj minuti izborio se između dva gostujuća igrača za udarac s 20-ak metara, ali spreman je na to bio kapetan Rijeke Martin Zlomislić. Odmah u idućem napadu zaprijetili su gosti s Kvarnera. Mirko Marić dobro koristi jedan niski ubačaj i s vrha peterca puca u bliži kut Markovića, koji loptu šalje u korner. Imao je Marić još jedan udarac u prvih 15 minuta dvoboja prve i posljednje momčadi HNL-a, ali njega šalje direktno u Markovića.Dvoboj na ŠC-u Rudeš nije osim tih par pokušaja u prvih pola sata ponudio previše uzbuđenja. Čak je Rudeš bio i neznatno bolji, Edin Šehić je s priličnom lakoćom dolazio do prekida s desne strane terena, ali bez konkretizacije Rudeša nakon ubačaja. U međuvremenu, dva zadnja vezna i braniči domaćina dobro su rješavali svoje zadatke protiv ofenzivaca Rijeke.

Očito je bilo koliko znači za nogometaše sa zapada metropole igranje na svome stadionu i travnjaku kojega dobro poznaju. Momčad Davora Mladine bila je u prvom poluvremenu hitra prema naprijed i oštra u defenzivi. Nije nas Rudeš navikao na to u dosadašnjem dijelu domaćeg prvenstvenog nogometa.Već nakon dvije minute nastavka u velikoj prilici našao se Franjo Ivanović. Ofenzivac Rijeke iskoristio je trenutak nekompaktnosti obrane domaćih i iz pada uputio udarac s vrha peterca, ali Marković sjajno reagira i šalje loptu obranom u gredu, a iz drugog pokušaja čisti situaciju ispred svoga gola.

I druga prilika nastavka bila je Rijekina, ali Marković je nastavio s obranama. Toni Fruk pucao je s desetak metara visoko pod gredu, ali kapetan Rudeša paradom odlično sprječava promjenu rezultata. Domaći su se ipak malo povukli naspram prvog dijela, a rezultat toga su bila tri udarca prema njihovom golu i nijedan u smjeru Zlomislića na drugoj strani.Prvi pokušaj svojih nogometaša Rudeš Boysi dočekali su u 66. minuti. Luka Pasariček pokušao je s 20-ak metara, ali lopta odlazi pored vratnice. S približno iste udaljenosti pokušao je i minutu nakon toga Fran Karačić, ali s jednakim epilogom.

Utakmicu je zaključio u 79. minuti trenutak inspiracije Nike Galešića. Stoper Riječana izveo je slobodan udarac s 30-ak metara. Galešić je snažnim udarcem probio živi zid domaćih i Markovića te senzacionalno pogodio pod prečku u gol za 0:1 gostiju.To je bilo dovoljno za momčad Željka Sopića, koja je nakon gola za vodstvo preuzela posjed i mirno privela utakmicu kraju. Treba ipak pohvaliti i domaći sastav, koji je do kraja pokušavao doći do izjednačenja i produžetaka, ali vremena nije bilo. Unatoč tome što prolazi kroz teške trenutke u prvenstvu, u Kupu su pružili dobar otpor kvalitetnijem suparniku.