Košarkaši Rame i ove godine jurišaju na osvajanje Lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne

HKK Rama ugostiio je košarkaše HKK Tomislav Jako Bau u sklopu zadnjeg kola regularnog dijela sezone Lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne. Utakmica je odigrana u Sportskoj dvorani u Prozoru 14. travnja 2024. godine. Prije same utakmice  minutom šutnje odana je počast za preminulog sportskog djelatnika Miljenka Matkovića Matu.

Na startu utakmice Rama je pokazala dobru uigranost, te je uspješno diktirala rezultat uz stalno vodstvo protiv gostijugostiju iz Tomislavgrada. Prva četvrtina završila je rezultatom 26:22. Druga četvrtina je samo pokazala spremnost ramskih košarkaša da povećaju prednost, te je ona završila 55:35.

Uz veliku podršku sa tribina Rama je ušla u treću četvrtinu s puno motiva. Igrači su bili vidno raspoloženi, pa je to  utjecalo na dobar rezultat. Treća četvrtina završila je rezultatom 76:53. Ulaskom u završnicu utakmice prednost Rame se povećavala, te nije bilo problema da  košarkaši Rame utakmicu mirno privedu kraju. Rezultatom 97:68 HKK Rama je osigurala borbu za naslov.

Najbolji strijelac Rame je bio kapetan Ante Ćališ s postignutih 27 poena, dok je godi gostiju iz Tomislavgrada najbolji strijelac bio Kristijan Zrno s 15 poena.

Ovom pobjedom košarkaši HKK Rama ponovno su osigurali  doigravanje za prvaka lige.