Košarkaši Posušja pobijedili Slaviju

košarkaši posušja pobijedili slaviju

Nakon nogometaša danas, večeras su i posuški košarkaši došli do vrijednih bodova u borbi za ostanak. Oni su na svom parketu pobijedili Slaviju 83:73 (25:22, 17:13, 26:19, 15:19).

Od samog početka momčad Roberta Jurišića je bila u prednosti i već u prvoj četvrtini u nekim trenucima njihova je prednost bila dvocifrena s 11 koševa (20:9 i 22:11). Do kraja četvrtine ta se prenost istopila pa se na prvi predah otišlo pri rezultatu 25:22. Nisu ‘Žuti’ pali u nastavku nego su dobrom igrom do poluvremena i povećali svoju prednost do 42:35.

Nastavila se slična igra i po izlasku igrača iz svlačionice. I tu dionicu dobili su posuški košarkaši za koje nisu nastupili ozlijeđeni Zovko i Butler, a u trećoj četvrtini prednost Posušja bila je čak i 16 koševa razlike – 68:52.

U posljednjih deset minuta posuški su košarkaši ušli s 14 koševa prednosti i uspjeli su ih sačuvati do kraja utakmice i slaviti za šestu ovosezonsku pobjedu.

Najučinkovitiji u redovima Posušja bio Rayshawn Mart Jr. s 23 koša, kojima je dodao po osam asistencija i skokova, Quinton Gray imao je 19 koševa tenpo tri asistencije i skoka, a Ivan Miličević 17 koševa, osam asistencija i šest skokova. Mirko Đerek je uz 12 koševa imao i šest skokova, a Dominik Jukić pet koševa uz pet skokova i jednu asistenciju. Ante Kovač postigao je šestt koševa iz po jedan skok i asistenciju, Josip Ramljak imao je jedan koščetiri skoka i dvije asistencije.

Posuškim košarkašima sada slijedi gostovanje kod Mladosti u Mrkonjić Gradu, a onda natjecanje u Ligi za ostanak s još pet klubova.

Objava Košarkaši Posušja pobijedili Slaviju pojavila se prvi puta na Posušje.info.