Gruđanke slavile protiv ekipe Krivaja Zavidovići

Derbi utakmica 13. kola Premijer lige je opravdala očekivanja. Borbena i čvrsta igra, puno lijepih golova i sjajnih vratarskih obrana.

Gruđanke su počele veoma dobro i odmah na startu povele 3:1 i 4:2 ali su se domeće igračice uspjele vratiti i okrenuti rezultat te povesti u 8. minuti sa 5:4. Tada slijedi period izjednačene igre u kojoj su se ekipe smjenjivale u vodstvu, ali nijedna ekipa nije ostvarila značajniju prednost. Na poluvrijeme se odlazi minimalnom prednošću rukometašica Gruda 14:13.

Gruđanke su nakon izjednačenja na 16:16 u 35. minuti, polako, ali sigurno prelaze u vodstvo koje više nijednom nisu ispustile iz ruku do kraja utakmice. Malo pomalo su aktualne prvakinje gradile svoju prednost koja je išla do +5 te su utakmicu rutinski privele kraju sa konačnim rezultatom 32:28 u svoju korist.

Ovo je veoma važna pobjeda grudskih cura pogotovo kad se zna da u ovoj sezoni iz Zavidovića nitko prije njih nije odnio bodove. Osim toga ovom pobjedom su Gruđanke ostale na vrhu prvenstvene ljestvice sa prednošću od 2 boda ispred Hadžića i Borca iz Banja Luke.

Velike čestitke našim djevojkama na još jednoj odličnoj utakmici i teškoj, ali potpuno zasluženoj pobjedi. Domaćoj ekipi zahvaljujemo na fer i sportskoj igri i želimo im puno sreće u nastavku natjecanja.

Iduće subote u Grudama se igra veliki derbi između HRK Grude i RK Hadžići.