back to top

FK Igman-NK Gošk 1:2

FK Igman je danas u 19. kolu WWin lige BiH poražen na domaćem terenu od Goška iz Gabele rezultatom 1:2. Gosti su poveli u 32.minuti golom Nihada Šere, a u 64.minuti dolaze do novog vodstva golom Esmira Hasukića. FK Igman je uspio da smanji rezultat na 1:2 golom Mirsada Ramića u 72.minuti, a ovo je bio i konačan rezultat današnje utakmice na Gradskom stadionu u Konjicu. Trener FK Igman Edis Mulalić, zbog tri žuta kartona, utakmicu je pratio sa tribina, te je umjesto njega, Konjičane predvodio prvi pomoćni trener u Stručnom štabu FK Igman Adnan Elezović.

Adnan Elezović

“Znali smo da je otvaranje prvenstva i uvijek su te prve utakmice teške. Igrali smo kod kuće protiv ekipe iz donjeg dijela tabela s kojom se borimo za opstanak. Spremili smo ekipu na najbolji mogući način, ali znali smo da nam nedostaju dva veoma bitna igrača Denković i Đorić, koji su veoma bitni u našoj igri. Treba biti iskren i pošten i reći da nismo danas bili pravi, nismo radili one stvari koje smo radili na prijateljskim utakmicama i pripremama, međutim, šta se danas desilo, ne mogu u ovom trenutku da kažem. Nije to bilo na zadovoljavajućem nivou, kako oni to mogu. Nažalost, propustili smo veoma bitne bodove kod kuće. Čestitam protivniku na pobjedi, a mi se okrećemo sljedećoj utakmici da se pokušamo što bolje konsolidovati i spremiti za narednu utakmicu” -rekao je Elezović.

Admir Adžem, trener Goška, koji je prije tri dana preuzeo ekipu, izrazio je zadovoljstvo dnašnjom pobjedom njegove ekipe.

fk igman-nk gošk 1:2
Admir Adžem

“Ovo je bilo prvo kolo u proljetnom dijelu prvenstva i mnogo neizvjesnosti, jer ekipe ne znaju kakve su izašle iz priprema, a u našem klubu je specifična situacija, jer sam ja došao prije tri dana. Imali smo jako malo vremena da se upoznamo i sprovedemo neke ideje, ali ono što sam mogao uraditi je to da popravim malo atmosferu i to se danas pokazalo na terenu. S te strane mogu biti zadovoljan, ali video sam mnogo stavri koje moramo ispravljati, ali biće lakše nakon ove pobjede. Što se tiče protivnika, jako težak i nezgodan, pogotovo u drugom poluvremenu su nam pravili malo više problema kada su krenuli sa dva napadača. Na svu sreću, osim te jedne greške koju smo napravili, sa ovim ostalim mogu biti zadovoljan”-naveo je Adžem.

FK Igman u narednom kolu gostuje kod Zrinjskog u Mostaru.