back to top

ZVIJEZDI DOSTA POLUVRIJEME PROTIV KOLUBARE: Po dva gola miljenika navijača! (VIDEO)

Katai 9′ 25′, Pavkov 16′ 22′, Kanga 45+1′

Nogometaši Crvene zvezde lako su u susretu drugog kola Superlige Srbije na svom terenu slavili protiv Kolubare s uvjerljivih 5:0. Svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu.

U početku je Zvezda prijetila iz kornera bez konkretne prilike.

Već u 9. minuti crveno-bijeli su poveli. Strijelac je bio Aleksandar Katai. Nakon pogotka u prvom kolu, Kangwa je upisao odličnu asistenciju.

Odmah u 16. minuti Zvezda je udvostručila prednost, iako je prije toga Kolubara imala ozbiljan napad. Ovaj put u strijelce se upisao Milan Pavkov. Asistirao mu je mladi Stanković.

Momčad Dejana Stankovića nastavila je s rapsodijom. Do 25. minute postigli su još dva gola. Prvo je Pavkov drugi put na utakmici bio precizan u 22. minuti.

Bilo je 4:0 raspoloženog Kataija nakon dodavanja Bukarija. Prethodno je Kangwa oduzeo loptu na polovici Kolubare i odličnom loptom u peterac asistirao.

Bukari je u 31. minuti propustio potencijalnu priliku za 5:0. Izletio je sam pred vratara, ali je pucao pored gola. Međutim, to je došlo malo kasnije.

U 37. minuti Zvezdini igrači postigli su i peti pogodak. Ali Bukari je bio u ofsajdu pa je poništen nakon gledanja VAR videa. Ipak, domaći igrači su preko Gelora Kange u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigli peti pogodak.

S tim rezultatom otišli smo na pauzu.

U 52. minuti Pavkov je nakon kornera pokušao glavom, ali je njegov udarac glavom završio u rukama vratara gostiju.

Kings Kangwa je želio još jedan atraktivan gol, pa je uhvatio volej s ruba šesnaesterca nakon slobodnog udarca koji su Kolubari spriječili nakon šuta Pavkova, ali je loše šutirao.

U 69. minuti Kangwa si je nakon driblinga stvorio poziciju i iz trka pucao, ali je lopta ipak otišla pored gola. Prije toga i Ivanić je okušao udarac, nakon akcije s Kataijem, ali je protivnička vrata ovoga puta obranio vratar Popović.

Desetak minuta do kraja Strahinja Eraković sjajno je šutirao glavom nakon ubačaja iz kuta Gelora Kange, ali se vratar gostiju ponovno istaknuo i uspio spasiti.

U 88. minuti je dosuđen jedanaesterac za izabranike Dejana Stankovića, a odgovornost da ga izvede imao je mladi Stefan Leković, koji je na terenu bio nešto ranije zajedno sa Vladimirom Lucićem. No, vratar Kolubare Balša Popović bio je na visini zadatka i pospremio šesti pogodak u vlastitu mrežu.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stanković, Eraković, Dragović, Rodić – Kanga, Kangva (od 72. Sanogo) – Bukari (od 72. Mustafa), Ivanić, Katai – Pavkov (od 72. Ohi)

Kolubara (4-2-3-1): Popović – Janković, Bakić, Cvetojević, Kočović – Filipović (od 46. Marjanović), Nikolić (od 46. Andrić) – Đokić, Milojević, Stojanović (od 46. Radovanović) – Vukušić (od 46. Kadrić)