Zvezda svladala Partizan u prvom ovosezonskom derbiju! (VIDEO)

U 8. kolu ABA lige Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 90:74.

Prve poene na utakmici postigao je Hasan Martin, a zatim je koševima Brodžianski povisio na 4:4. Poeni s obje strane najavljivali su veliku borbu, a Partizan je poveo nakon zakucavanja Exuma.

Partizan je bio nešto bolji i poveo, a nakon time-outa Dobrić je odlično reagirao i poentirao iz peterice, nakon čega je Nanelli tricom iz zicera na drugoj strani, a nakon toga novi poeni. od Luke Vildiza uslijedilo je.

Exum je u prvom dijelu bio više nego raspoložen, napao je koš iz driblinga i preko Hasana Martina zakucavanjem povećao prednost crno-bijelih.

Pred sam kraj prvog dijela bilo je dosta tenzija kako na terenu tako i na tribinama, Branko Lazić je nakon prekršaja Hasana Martina pogodio Dantea Exuma, a suci su to okarakterizirali kao nesportski prekršaj, a publika jako zamjerio.

Branko Lazić smirivao je navijače, a nakon toga je uslijedio dobar period za crveno-bijele. Uspjeli su preko Petruševa i Dobrića postići 3 brza poena i smanjiti razliku za Partizan.

Prvo je dosuđen prekršaj u napadu, no nakon gledanja videa sudac Javora promijenio je odluku i dodijelio poene Nikoli Ivanoviću uz prekršaj Zeka Ledeja te je prva četvrtina završila rezultatom 20:18 u korist Crvene. zvijezda.

U drugoj četvrtini dosuđen je još jedan nesportski prekršaj, ovoga puta Filip Petrušev zbog prekršaja nad Anđušićem. Uslijedila je serija trojki, viđeno ih je ukupno pet u kratkom vremenu, a zabili su ih Marković, dva puta Nedović, Panter i Madar. Uslijedio je odličan tempo igre, još jedna trica, a ovoga puta za Partizan precizan je bio Papapetru.

ČOLINA: Biće odlična utakmica puna naboja

Partizan je povećao prednost, uslijedila je izvrsna akcija Partizana i Kevin Panter je nakon udvajanja lijevog bloka zabio s kapice, ali je odmah na drugoj strani vratio Wildoz za 42:45. Nemanja Nedović sjajnim poenima zagrijao je atmosferu, au posljednjem napadu u prvoj četvrtini sjajno je savladao Bentila za vodstvo crveno-bijelih na poluvremenu rezultatom 49:48.

Zvezda je bolje ušla u drugo poluvrijeme, imala je dvije dobre obrane, a nove poene za crveno-bijele postigli su Lazić i Holland, nakon čega je Obradović tražio time-out.

Partizan se mučio, Zvezda je imala dvoznamenkastu prednost, ali se Partizan na krilima Papapetroua uspio približiti i na kraju treće četvrtine rezultat je bio 70:65 za domaće.

Na samom početku posljednjeg dijela Vildoza je promašio težak šut. Zack Leday faulirao je Luku Mitrovića u kontranapadu. Riječ je o nesportskoj osobnoj pogrešci, zbog saplitanja s leđa, a Mitrović je jednom bio precizan s linije slobodnih bacanja.

Zvezda se ponovno odlijepila na plus deset, John Holland odigrao sjajno i u obrani i u napadu za novu prednost.

Pantera je isključena nakon pete osobne greške, a prednost crveno-bijelih još jednom tricom održava Luka Wildoz. Zvezda je prednost sačuvala do kraja i završila rezultatom 90:74.

EUROLIGA: Španjolski derbi Barcelone, Teodosić isključen pred gostovanje Zvezdi (VIDEO)