back to top

Zvezda se rutinski vratila na pobjednički kolosijek

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar 90-70 u dvorani “Aleksandar Nikolić”, u 22. kolu regionalne ABA lige.

Tako se momčad Duška Ivanovića vratila na pobjednički kolosijek nakon dva uzastopna poraza u ovom natjecanju, od Cibone i Partizana.

Prva četvrtina bila je izjednačena i momčadi su se stalno izmjenjivale u vodstvu, no Stefan Marković tricom je 20 sekundi do kraja donio prednost momčadi 29-26.

Nakon serije pogođenih slobodnih bacanja, crveno-bijeli su se oko dvije i pol minute prije kraja poluvremena odvojili na najveću prednost od 13 poena, ali je mladi Ivišić smanjio na jednoznamenkasti minus (46- 37) s ulaskom poena u posljednju minutu, a konačni ishod nakon prvih 20 minuta, budući da nije bilo poena nakon toga cijelu minutu.

Nakon nešto više od pet i pol minuta igre u drugom poluvremenu, Campazzo je tricom vratio dvoznamenkastu razliku, koju je lako održavao, a novu najveću prednost na utakmici došao je nakon poena Vildoze i Ivanović pri vodstvu domaćih 70-54.

Poeni pod košem Kuzmića i Mitrovića donijeli su srpskoj momčadi velikih +20 (80-60) negdje sredinom posljednje četvrtine, kada je bilo jasno da se Studenti neće uspjeti vratiti u susret, iako je Danilo Ubrzo su uslijedile trojke Ivanovića i Fletchera Mageeja.

Najveću prednost u susretu dodatno je povećao Campazzo u završnici dalekometnom tricom za 90-68.

Campazzo je ponovno bio najistaknutiji pojedinac s 23 koša, 7 asistencija i 2 skoka, a uz njega samo je Stefan Marković imao dvoznamenkasti broj poena u redovima pobjednika – 11. Vildoza je ubacio 9, a Petrušev i Kuzmić (8 skokova) svaki je imao poen manje.

U crnogorskoj momčadi opet je najbolji bio naš Danilo Tasić sa 16 poena, 2 skoka i 3 završna dodavanja, Maggie je imao 14 poena i 4 asistencije, a talentirani Tomislav Ivišić 10 poena i 7 uhvaćenih lopti.