Zvezda rutinski prošla kroz Lazarevac: Mijatović oduševio “Delije”, Koulibaly konačno pogodio (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su na gostovanju u Lazarevcu Kolubaru 0:2 i tako napravili dobru uvertiru pred odlučujući meč u Monaku u Ligi Evrope.

Čitav meč se praktično igrao pred golom Kolubare. Kružili su crveno-bijeli oko šesnaesterca i nisu lako nalazili prostor u šesnaestercu.

Jedini koji je to uspio pronaći bio je mladi Jovan Mijatović koji je sjajnim dodavanjem tri puta povezao s golom Ivanića i Pešića. U 45. minuti takvim dodavanjem namjestio je pogodak Aleksandra Pešića i gosti su otišli na odmor s 0:1.

U drugom poluvremenu Miloš Milojević je napravio izmjene i izveo strijelce Pešića i Rodića te ubacio u igru ​​zaboravljene Koulibalyja i Azarova. Također, izašao je Eraković koji je ozlijedio ruku, a umjesto njega u igru ​​je ušao Leković.

Upravo je visoki centarfor ponikao iz Nantesa u 48. minuti na dodavanje Bena postigao svoj prvi pogodak u crveno-bijelom dresu i bilo je 0:2.

Ušlo se u miran dio utakmice u kojem je najbolja prilika viđena u 70. minuti kada je Kangwa prilično dobro izveo slobodan udarac, ali je vratar domaćih uspio obraniti.

Kolubara je u finišu utakmice krenula odlučnije ka golu, ali dve odlične situacije nisu uspele da savladaju Borjana. Na kraju je ostalo 0:2.

Nakon ovog meča Crvena zvezda je učvrstila prvu poziciju sa 44 boda, dok je Kolubara u sredini tabele sa 19.