ZVEZDA NASTAVILA NIZ POBJEDA: Bentil dominirao, Ilić i Topić iskoristili šanse, igrao i Raduljica

Košarkaši Crvene zvezde nastavljaju niz nepobjedivosti pošto su u dvorani “Aleksandar Nikolić” protiv Mornara ostvarili devetu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima s 93-77.

U ovom susretu odmor su dobili Filip Petrushev i John Holland, a priliku su dobili Dalibor Ilić i Miroslav Raduljica koji nisu igrali od promjene na klupi i dolaska Duška Ivanovića. Ono što bi moglo zabrinjavati je ozljeda Luke Mitrovića koji se nakon toga više nije vraćao u igru.

Mornar je dobro krenuo poenima Derona Russella i Marka Pecarskog, no mladi srpski centar ubrzo je potpuno zatvoren do kraja utakmice.

Na drugoj strani Lazić je ubacio tricu za prednost od 12-6, a onda se Ben Bentil počeo pokazivati ​​u svom najboljem svjetlu, sipajući iz svih oružja, skupivši do kraja poluvremena 18 poena.

Njega je krajem prve četvrtine zamijenio mladi Dalibor Ilić, koji se nakon problema s ozljedom i formom našao na terenu i odmah pokazao što može. Nakon promašaja Lazarevića uhvatio je loptu i zabio, dok je u prvoj fazi druge trećine odlično istrčao kontru nakon što je Marković oduzeo loptu Pecarskom i bacio “touchdown” pas.

U završnici prve četvrtine prvi put od dolaska Duška Ivanovića priliku je dobio bivši srpski reprezentativac Miroslav Raduljica, ali se nije proslavio i vrlo loše je izgledao u fazi napada, uz dva velika promašaja pod košem.

Fec Russell je pet sekundi prije kraja prve četvrtine pogodio tricu i zadržao svoju momčad u ravnopravnom odnosu, a Crnogorci su gubili samo 25-22.

Ipak, crveno-bijeli su konstantno održavali prednost, a nakon još jedne trice Bentile došli su do prve dvoznamenkaste prednosti (44-32) na oko dvije i pol minute do kraja poluvremena.

Na kraju prvih 20 minuta svoju priliku dobro je iskoristio i mladi Nikola Topić koji je tricom uz zvuk sirene zapečatio poluvrijeme čime je aktualni prvak na veliki odmor otišao s najveću prednost do sada, kada je vodio sa 52-36.

Nakon 20 minuta igre Topić je već imao 8 koševa na svom kontu, ali u nastavku nije ulazio u igru.

Nakon povratka na parket razvio se pravi šuterski obračun koji je najavila izmjena trica na samom početku Luke Vildoze s jedne, odnosno Nemanje Vranješa s druge strane. Uslijedilo je nekoliko promašaja, ali Deron Russell je ostao na razini, trećom tricom u ovoj četvrtini Marnar je stigao na samo -7 (59-52).

Tri minute prije kraja treće dionice u strijelce se upisao i Raduljica koji je sjajnu akciju Markovića i Ilića okrunio zakucavanjem uz faul, a potom pogodio i dodatno bacanje. Potom je odlično reagirao u obrani kada je zajedno s Dobrićem skočio i natjerao Ivanovića na pogrešku u koracima, a onda još jednom zabio, kada ga je u svom stilu “servirao” bivši reprezentativni suigrač Stefan Marković .

Po pravilu, treća četvrtina zatvorena je tricom, a ovoga puta to je učinio Russell koji je prije ulaska u posljednjih deset minuta smanjio zaostatak na jednoznamenkastu razliku (71-62).

Posljednji nalet momčadi Mihajla Pavićevića, koji je uslijedio nakon trice Vujačića, odbio je Ben Bentil koji je nakon toga vezao pet uzastopnih poena, a srpski i regionalni prvak je odlijepio na +15.

Najneučinkovitiji na utakmici bio je Deron Russell s 32 poena, kojima je dodao 5 asistencija i 3 skoka, ali nije imao dovoljnu podršku suigrača. Dvoznamenkasti je bio i Petar Vujačić s 10 koševa, dok Marko Pecarski, koji je na kraju skupio 8 koševa i uhvatio 10 lopti, nije uspio ispuniti standard.

U pobjedničkoj momčadi zablistao je Ben Bentil koji je na svojih 18 koševa u prvom poluvremenu dodao još 8 koševa, a priliku je iskoristio Dalibor Ilić kojemu su dva skoka nedostajala za double-double učinak s 11 koševa i 8 skokova, uz još 2 asistencije.

Dvoznamenkasti je bio i Ognjen Dobrić s 10 poena, uz 5 skokova i 3 asistencije, dok su Raduljica (2 skoka, 1 blokada), Vildoza (6 asistencija, 3 skoka) i Topić ubacili po 8.