back to top

Zvezda dotjerala Monaco u slijepu ulicu, ali velika nepažnja Srnića koštala (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde poraženi su na startu grupne faze Europske lige na svom stadionu od Monaca s 1-0.

Crveno-beli su odigrali odličnu utakmicu i savladali velikana francuskog Fudbala, ali je presudio jedan mali detalj kada je Slavoljub Srnić nespretno gurnuo protivničkog igrača u šesnaestercu, pa je dosuđen jedanaesterac.

Već u početnoj fazi susreta pouzdani stoper crveno-bijelih Aleksandar Dragović dobio je javnu opomenu u vidu žutog kartona pa je u nastavku morao biti oprezan.

U 11. minuti viđena je prva konkretnija prijetnja na utakmici, na strani francuske momčadi. Na lijevoj strani kombinirali su Katai i Rodić, ali nakon ubačaja braniča crveno-bijelih Pešić nije zahvatio loptu kako je htio. Bukari je nastavio akciju na drugoj strani, no od svega je izašao samo korner.

Kapetan Milan Borjan u 16. minuti bio je izravni spasitelj srbijanske momčadi obranivši Kamaru u izlasku jedan na jedan. Tome je prethodila nespretna reakcija Milunovića i kao posljedica izgubljena lopta Gelora Kange.

zvezda dotjerala monaco u slijepu ulicu, ali velika nepažnja srnića koštala (video)

Bukari i Kanga zadavali su dosta problema Francuzima, ali do 37. minute nije bilo posebno izrazitih prilika. Neposredno nakon akcije lopta Ganjana završila je u korneru, nakon čega je Dragović bio u prilici, ali nije bio dovoljno precizan.

Obrana momčadi Miloša Milojevića bila je na visini zadatka u prvih 45 minuta, kao i cijela momčad u fazi igranja pred njegovim golom.

Krajem prvog poluvremena Bukari je iskoristio svoju brzinu u kontranapadu, ušao u šesnaesterac i pobjegao protivničkim igračima, no vratar Nibel je ipak uspio zaustaviti udarac, iako je lopta zamalo završila u golu.

Izvrsnu priliku srpski prvak stvorio je u 52. minuti, kada je Kanga sjajno proradio Bukarija, koji je loptu poslao u šesnaesterac, ali je Katai promašio.

U 56. minuti bilo je vrlo opasno pred golom momčadi iz Kneževine! Prvo je Bukari odlično varao izbacio svog čuvara i poslao loptu u šesnaesterac gdje je bila velika gužva. Nakon toga se Kanga dočepao udarca s dvadesetak metara i dobro pogodio gredu, nakon što je loptu uhvatio vratar francuske momčadi. Ubrzo je uslijedio korner, kada je Katai malo bolje uhvatio loptu, pa je ona završila pored druge stative.

Milimetri su nedostajali da crveno-bijeli povedu u 61. minuti nakon slobodnog udarca Kataija, ali je vratar u posljednji trenutak spriječio da lopta prijeđe gol-crtu.

Velika neopreznost Srnića u 72. minuti, kada je odgurnuo protivničkog igrača, koštala je njegovu momčad kaznenog udarca, kojeg je Embolo realizirao za vodstvo Monaca.

Ubrzo je na suprotnoj strani viđena situacija u kojoj je prema utvrđenim kriterijima mogao biti dosuđen jedanaesterac, kada je Ben na vrijeme oduzeo loptu, a potom je srušen u šesnaestercu. reakcija je izostala.

U posljednjim minutama regularnog dijela utakmice sudac je zamalo dosudio i drugi jedanaesterac za francuski sastav, nakon čistog starta Dragovića, ali je intervenirala VAR soba.

Nakon toga, Zvezda je svim silama pokušavala doći do izjednačenja u dodatnih pet minuta, što je rezultiralo sjajnim udarcem glavom Milunovića nakon kornera, ali je Nibel još jednom izbio loptu s gol-crte! Ipak, ostao je kratkih rukava.

CRVENA ZVIJEZDA: Borjan – Eraković, Milunović, Dragović – Rodić, Sanogo, Kanga, Srnić (od 76. Nikolić) – Bukari, Katai (od 88. Kulibali) – Pešić (od 55. Ben)

MONAKO: Nibel – Disasi, Mariapan, Badiashil – Vanderson, Kamara, Fofana (od 57. Lucas), Caio Enrique – Minamino (od 57. Diata), Golovin (od 83. Jakobs) – Ben Yedder (od 66. Embolo)