back to top

Zrinjski slavio u mostarskom derbiju

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Rođeni u zaostaloj utakmici 17. kola m:tel Premijer lige BiH ekipu Veleža rezultatom 3:1 te su tako trećim ubjedljivim ligaškim trijumfom potvrdili sjajan početak 2023. godine.

Početak utakmice u sjajnoj atmosferi na stadionu Rođeni protekao je bez velikih prilika, a u 19. minuti Zrinjski je došao u vodstvo nakon nevjerovatne greške Šikala. Dao je poprečnu loptu koja stiže do Ilinkovića, a igrač Zrinjskog je sjajnim udarcem s 20 metara pogodio mrežu domaćih za 0:1.

Ipak, devet minuta kasnije budi se Velež i preko Haskića dolazi do izjednačenja. Lauš je dobro ubacio s lijeve strane, a Haskić se našao na pravom mjestu za 1:1.

Samo šest minuta kasnije novi šok za Velež čija je odbrana danas potpuno zakazala. Ćuže je ovaj put ostao sam na desnoj strani pa uputio centaršut, a Kiš je neometan pogodio glavom s pet metara. Ujedno je 1:2 bio rezultat prvog poluvremena.Aktuelni prvak BiH do svog trećeg gola dolazi u 65. minuti nakon još jedne odlične akcije. Kiš je gurnuo loptu za Ivančića, a ovaj rutinski pogađa za 1:3.

Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je Zrinjski upisao novu sigurnu pobjedu te tako nastaviti gaziti ka odbrani titule prvaka BiH.Zrinjski je prvi na tabeli Premijer lige BiH sa čak 12 bodova više u odnosnu na drugoplasirani Široki Brijeg, dok je Velež na petoj poziciji. U narednom kolu Zrinjski gostuje Igmanu, a Velež Sarajevu.