Zrinjski se učvrstio na liderskoj poziciji

Aktualni prvak jesenski dio prvenstva zaključio je trijumfom u derbiju protiv FK Borac (1:0), a nova tri boda učvrstila su nas na liderskoj poziciji uoči zimske stanke na koju odlazimo s tri boda više od NK Široki Brijeg i šest od današnjeg protivnika s tim da naša momčad ima i jednu utakmicu manje od prvih pratitelja.

Iako Sergej Jakirović u današnjem ogledu nije mogao računati na Slobodana Jakovljevića, Petra Sučića, Silvija Ilinkovića, Karla Kamenara, Ivana Jukića i Nemanju Bilbiju, Plemići su još jednom pokazali karakter i mentalitet pobjednika.

Pogodak odluke postigao je Hrvoje Barišić, koji je u 55. minuti sjajno pogodio glavom nakon ubačaja Nike Jankovića, a samo četiri minute ranije ostali smo s igračem manje zbog isključenja Nikole Mandića.

Iako je Borac sve do završnice utakmice imao igrača više – u 87. minuti isključen je i branič gostiju Milan Spremo,  Zrinjski je sigurnom igrom sačuvao prednost i tako stigao do zaslužene pobjede – dvanaeste u osamnaest jesenskih kola.

Zrinjski – Borac 1:0

ZRINJSKI: Čondrić, Bekić (59′ Memija), Barišić, Magdić, Ćorluka, Zlomislić, Stranput, Janković (90′ Malekinušić), Drljo (46′ Ćuže), Tičinović (75′ Sabljić), Hadžić (46′ Mandić).

BORAC: Ćetković, Subić, Lazić, Vojnović, Andrić (84′ Spremo), Piščević, Predragović, Kulašin (66′ Zakarić), Ninković (77′ Lukić), Tatar, Mrkaić (77′ Jurilj).