Zrinjski izborio play-off Konferencijske lige

Prvi put u svojoj povijesti HŠK Zrinjski prošao je tri pretkola u Uefinim natjecanjima. Zrinjski je odigrao 1:1 s Tobolom i s ukupnih 2:1 prošao dalje.

Plemići će igrati u play-offu za ulazak u skupine Konferencijske lige, a protivnik će im biti Olympiakos ili Slovan iz Bratislave.

Mostarci su do velikog uspjeha u europskim natjecanjima došli odigravši neriješeno s prvakom Kazahstana, ali to im je bilo dovoljno za prolaz dalje.

Zrinjski je poveo u 34. minuti. Mario Ćuže povukao je više od trideset metara, prošao nekoliko braniča domaćih i provukao loptu pored vratara Makina, koja se od vratnice odbila u mrežu.

No, nedugo nakon što je krenulo drugo poluvrijeme Tobol je izjednačio i to preko svoja dva svoja najopasniaja igrača. Zoran Tošić okrenuo je svog čuvara i poslao loptu do Sergea Deblea, koji postiže svoj prvi gol za Tobol otkako je došao iz Pjunika.

U 65. minuti Niko Janković mogao je postići još jedan spektakularan gol, ali njegov udarac s oko 25 metara zaustavila je vratnica.

Nešto ranije domaći trener Milanović ubacio je još jednog napadača, Igora Sergeeva koji je u dva navrata imao sjajne prilike za postizanje gola.

I onda je 10 minuta prije kraja, u vrijeme kada je Tobol bio sve opasniji, Nemanja Bilbija presjekao jednu loptu i sjurio se sam pred vrata Mokina koji je istrčao izvan svog prostora i rukom zaustavio loptu koja je išla ispod njega.

Belgijski sudac ga je isključio, tako da su domaći do kraja morali igrati s igračem manje.

U 90. minuti Sergeev je pao u šesnaestercu domaćih ali je belgijski sudac pokazao da se igra nastavi i domaćima, koji su žustro prosvjedovali, pokazao dva žuta kartona, piše Bljesak.info.

(Foto: HŠK Zrinjski)

Post Zrinjski izborio play-off Konferencijske lige je prvi puta viđen na Grude Online.