Zrinjski dominira: Pobjeda i u gradskom derbiju

S dominantnim igrama u 2023. godini Zrinjski je nastavio i na gostovanju kod gradskog rivala Veleža, gdje smo u zaostaloj utakmici 17. kola slavili rezultatom 3:1 i tako prvim pratiteljima pobjegli dvanaest bodova.

Nakon opreznog otvaranja s obje strane, momčad Krunoslava Rendulića mrežu protivnika načela je u 19. minuti, kada je Silvio Ilinković presjekao jedno dodavanje domaćih igrača i prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora doveo Zrinjski u prednost.

Velež je stvari na početak vratio u 29. minuti kada je Nermin Haskić iskoristio ubačaj Tina Blaža Lauša i savladao Marka Marića, ali samo pet minuta kasnije Zrinjski se opet vratio u prednost – lijepu akciju završio je Tomislav Kiš, koji je pogodio glavom nakon ubačaja Marija Ćuže.

U drugom poluvremenu Zrinjski je nastavio sa sigurnom igrom, a pogodak koji je prelomio utakmicu postignut je u 63. minuti kada je Antonio Ivančić iskoristio sjajno dodavanje Kiša i postigao naš treći pogodak na utakmici.

VELEŽ – ZRINJSKI 1:3

Strijelci: 0:1 – Ilinković (19′), 1:1 – Haskić (29′), 1:2 – Kiš (34′), 1:3 – Ivančić (63′)

FK VELEŽ: Bogdanović, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Šikalo (61′ Hadžić), Blagojević, Dejanović (74′ Zvonić), Lauš (61′ Mućaj), Domić, Wallace (87′ Ćuković), Haskić.

HŠK ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Kiš (70′ Bilbija), Ivančić (79′ Zlomislić), Čuže (70′ Jukić), Jakovljević, Sučić, Ilinković (87′ Vukotić), Memija, Tičinović (79′ Malekinušić)