VUKŠIĆ: Nadam se da ćemo posao završiti u četvrtak

vukšić: nadam se da ćemo posao završiti u četvrtak

Pobjedom protiv Krivaje iz Zavidovića (34:27) ljubuški Izviđač se vratio na pobjednički kolosijek s obzirom da je ekipa trenera Tonija Čoline prethodno uvezala dva poraza u rukometnoj Premijer ligi.

Ukupno su skupili tri poraza tijekom kompletnog prvenstva, ali su posljednja dva ipak tijesni derbi okršaji na gostovanjima kod najtežih rivala, Gračanice i Vogošće. Uz to Ljubušaci su u poziciji da ih samo teorija može odvojiti od osvajanja devete titule prvaka Bosne i Hercegovine, četiri kola do kraja natjecanja.

– Uspjeli smo slomiti otpor Krivaje u drugom poluvremenu, mislim da puno toga dugujemo dobroj fizičkoj spremi. Uspjeli smo izgurati svih 60 minuta u jednakom tempu, dok su oni padali. Znali smo da u drugom dijelu trebamo smiriti ruku pri šutu pa da meč uspješno privedemo kraju. Nadam se da ćemo titulu riješiti već u četvrtak protiv Konjuha u Živinicama, odnosno da ćemo to završiti prije reprezentativne pauze, izjavio je kapetan Izviđača Milan Vukšić.

Ljubušacima nedostaje jedan bod za teoretsko osiguranje naslova prvaka. A u slučaju poraza Vogošće u Zavidovićima, mogu biti prvaci i bez obzira na ishod u Živinicama.

Četiri kola do kraja jasno je da ligu napuštaju Kakanj, Gradačac i Bosna, a vrlo izvjesno i bugojanska Iskra koja nakon domaćeg poraza  od Konjuha (31:30) ima samo teoretsku šansu sačuvati status premijerligaša. Do kraja nas očekuje uzbudljiva utrka za 11. mjesto jer je u igri nekoliko klubova. Er.B.