back to top

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je visoko poražena od Crne Gore u Podgorici (88:69) i tako na minimum svela svoje šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Iako je najavljivano kako je sve u redu nakon smjene na mjestu izbornika reprezentacije, uvijek najbolje odgovore nam pruža teren i govor tijela samih igrača na terenu. A oni su bili prvenstveno bezvoljni, a onda i bez ideje i mogućnosti realizacije bilo čega, jer visoka energija u igri je osnovni preduvjet za bilo kakav pozitivan rezultat u današnjem profi sportu.

– Nismo imali energije. Kao da smo bili u drugoj brzini, a oni u četvrtoj. Bili su jači u svim fazama igre, a mi smo izgledali veoma spori. Pokušali smo podići energiju, ali to nije bilo dovoljno jer je bila velika rupa u prvom poluvremenu. Energija je bila najbitnija, istakao je sam izbornik Adis Bećiragić.

Bh. tim je parirao samo u uvodnih 10 minuta igre, a nastup NBA zvijezde Jusufa Nurkića nije donio nikakvu pozitivnu razliku u igri.

– Koštalo nas je loše prvo poluvrijeme. Loše smo šutirali, promašivali slobodna bacanja, gubili lopte. Bilo se jako teško vratiti protiv jako dobre ekipe. Pogledat ćemo utakmicu i vidjeti gdje griješimo, rekao je Bećiragić.

Adin Vrabac je čestitao Crnogorcima, a o lošem nastupu BiH kazao:

– Pokušali smo naći naš ritam igre, uspjeli smo to u samo nekoliko minuta. Pokušat ćemo shvatiti gdje smo griješili i to popraviti, poručio je Vrabac.

U subotu bh. tim dočekuje Francusku u Skenderiji, ali nastupom u dvorani Morača izabranici Adisa Bećiragića nisu pokazali igru koja bi mogla privući euforičnu podršku publike. Ipak u Sarajevu u subotu gostuje jedna od najboljih europskih selekcija, a na igračima će biti da se probaju iskupiti za nemotiviran i jalov nastup. Er.B.

Što očekivati od ovakve ekipe?

Bećiragić je u Podgorici koristio sljedećih 12 igrača: Sani Čampara, Kenan Kamenjaš, Amar Gegić, Edin Atić, Aleksandar Lazić, Adin Vrabac, Emir Sulejmanović, Jusuf Nurkić, John Roberson, Džanan Musa, Miralem Halilović i Ajdin Penava. Ovaj tim bi BiH trebao predstavljati i na Eurobasketu jer će ekipa u njemačkom Kelnu (od 1. do 18. rujna) igrati u grupi B sa selekcijom domaćina Njemačke, Litve, Francuske, Mađarske i Slovenije. Po dosadašnjim pokazateljima, tamo ne možemo očekivati puno od njih.

Radović: Iskontrolirali smo sve

Crnogorci su posao sa našim A timom završili već u prvom poluvremenu te će na temelju ove pobjede nastaviti svoju utrku za SP sa dobrim šansama da se tamo i nađu.

– Pripremali smo se da kontroliramo tri ključne stvari – tranzicijsku obranu, defanzivni skok i ritam utakmice. Sve smo to iskontrolirali, to je bio ključ naše pobjede, izjavio je izbornik Crne Gore Boško Radović.

BiH – Francuska         20.00

The post Visoka energija u igri je osnovni preduvjet za bilo kakav pozitivan rezultat u sportu appeared first on Dnevni.ba.