VELIKI USPEH: Srpski hrvači u finalu Svetskog prvenstva!

Dvojica srpskih rvača Ali Arslan i Zurabi Datunašvili plasirali su se u finale planetarnog šampionata koji se održava u našoj zemlji i sutra će se boriti za zlato!

U kategoriji do 72 kg Arslan je u polufinalu uvjerljivo savladao Francuza Ibrahima Ghanema, pošto je meč završio pljuskom.

Prethodno je Francuz osvojio prvi poen, dok je naš hrvač uzvratio za 1:1, prije odlučujućeg poteza.

Predstavnik Srbije je na putu do finala bio bolji od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeva iz Litve.

U borbi za zlato sastat će se s Ulvijem Ganizadehom iz Azerbejdžana, sutra od 18 sati.

Brončana s Olimpijskih igara u Tokiju Zourabi Datunashvili nešto kasnije slavila je u borbi za zlato u kategoriji do 87 kg svladavši Davida Losoncija iz Mađarske s 4:3.

Poveo je mađarski borac, ali je Zurabi napravio veliki preokret na 4:1. Lašonci su uspjeli osvojiti nova dva boda, ali je naš natjecatelj do kraja sačuvao prednost.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske, a sva finala na programu su sutra od 18 sati.

Datunashvili brani zlato osvojeno u Oslu prije nešto manje od godinu dana.

Time se nastavlja značajan kontinuitet srpskog hrvanja, budući da je ovo već osmo svjetsko prvenstvo na kojem je osvojena barem jedna medalja, od 2014. godine kada je Davor Štefanek osvojio zlatnu medalju. Sada su već dvije uhvaćene, ostaje za vidjeti hoće li biti zlatnog sjaja.

Victor Nemeš borit će se za brončano odličje nakon poraza u polufinalu.