Velika pobjeda: Partizan dobio derbi ABA lige

U derbiju devetog kola ABA lige Košarkaši Partizana pobijedili su na svom parketu Budućnost rezultatom 106:77.

Partizan je sjajno ušao u utakmicu, otvorio je serijom 9:0. Nakon te serije Partizana, trener gostiju Vladimir Jovanović zatražio je time-out. Budućnost se nakon tajm auta digla na noge, uzvratila serijom protiv Partizana i nakon 10 minuta igrala egal s domaćinom. Prva dioncija završila je rezultatom 25:23, za momčad Željka Obradovića.

Partizan je drugu četvrtinu otvorio kao i prvu, fenomenalno, ali sada nije dopustio oscilacije i povratak Budućnosti. Partizan je vrlo brzo došao do dvoznamenkaste prednosti, a nekoliko puta u ovom dijelu igre imao je velikih 19 poena razlike.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 51:32 za Partizan. Jan Madar ima izvrsnih 20 minuta. U izvrsnom ritmu igra Jam Madar koji je upisao 12 poena i dodao tri asistencije.

Momčad Željka Obradovića apsolutno je kontrolirala treću četvrtinu. Sjajnu partiju pružio je Trifunović koji je s Lesorom povećao prednost Partizana. Kako se bližio kraj trećeg dijela, tako je prednost sve više rasla, pa su gosti već u 28. minuti katastrofalno prijetili rezultatom 71:46.

U nastavku utakmice Obradović je iskoristio priliku da ograniči minutažu najboljim igračima, ali to nije utjecalo na rezultat. Maksimalnih plus 36 bilo je nešto više od dvije minute prije kraja utakmice kada je na semaforu stajalo 104:68.

Kod Partizana najbolji je bio Vukčević s 15 poena, jedan manje imao je Madar.

Kod Budućnosti najbolji je bio Cameron Reynolds koji je ubacio 16, Aleksandar Lazić 12, a Aleksa Ilić, Tre Bell-Hayes i Phil Booth po 8 poena.