back to top

Nogometaši Veleža pobijedili su na Gradskom stadionu u Srebreniku u okviru 20. kola m:tel Premijer lige BiH ekipu Tuzla Cityja te su tako na najbolji način otvorili proljetni dio sezone.

Na prvu bolju priliku se zbog lošeg terena čekalo sve do 31. minute kada je Bogdanović odbranio nakon udarca Hadžića. Ni do odlaska na odmor nije bilo većih uzbuđenja, s tim da je Velež bio za nijansu opasniji rival.

Početak drugog poluvremena obilježila je velika prilika za Tuzla City kada je Hadžić s 10 metara loptu poslao tik pored stative.

Do kraja utakmice viđeno je nekoliko solidnih prilika na obje strane, a vrijedi izdvojiti prečku koju je pogodio Velež nakon centaršuta Vehabovića.

Pogodak odluke postignut je u 77. minuti. Nakon velike gužve u šesnaestercu domaćih, lopta je došla do kapitena Haskića koji je efektno iz voleja pocijepao mrežu Tuzle za veliko slavlje Rođenih i pobjedu rezultatom 1:0.

Velež je današnjom pobjedom prestigao Sarajevo i sada se nalazi na petom mjestu Premijer lige BiH, dok je Tuzla City na 10. poziciji. U narednom kolu Velež dočekuje Borac, dok će Tuzla ugostiti Slogu.

Rezultat i strijelac:

Tuzla City – Velež 0:1 (Haskić 77′)

Objava Velež u teškim uslovima za igru pobijedio Tuzla City i prestigao Sarajevo na tabeli pojavila se prvi puta na Gol.ba.