Uvjerljiva pobjeda Brotnja za plasman u finale županijskog Kupa

Uvjerljivu pobjedu u polufinalu Kupa HNŽ slavili su danas na gostovanju u Višićima nogometaši Brotnja. Plasman u finale Kupa HNŽ nogometaši HNK Brotnjo izborili su pobijedivši HNK Višići 6:1.

Momčad Brotnja u vodstvo na gostovanju u Višićima doveo je Valentin Ilić. Ilić je u polufinalnom susretu bio kapetan Brotnja, a pogodak je postigao u 16. minuti, dok je dvije minute kasnije na 0:2 povisio Matej Milićević.

Domaća momčad smanjila je preko Maria Čerkeza iz kaznenog udarca u 26. minuti, nakon čega je u 31. minuti dva pogotka prednosti momčadi Brotnja donio David Ivanković.

Uvjerljivu pobjedu u nastavku su pogocima potvrdili Branimir Planinić (63′), Ante Primorac (73′) i Franjo Berišić (80′).

Momčad HNK Brotnjo – Čitluk u današnjoj utakmici s klupe je vodio pomoćni trener Matej Rozić, a za HNK Brotnjo su nastupili: I. Ivanković, Skoko, D. Ivanković, Turudić, M. Milićević, Ilić (od 76. Berišić), Prskalo (od 62. Primorac), Planinić (od 81. Odak), Ljolje (od 81. Blažević), Prusina, Ferenc.

Nogometaši Brotnja pripremaju se za početak natjecanja u Drugoj ligi FBiH – skupina Jug te im je natjecanje u županijskom Kupu pokazatelj kako teku pripreme za novu ligašku sezonu. Uz Valetnina Ilića strijelci u današnjoj utakmici za Brotnjo redom su bili mladi igrači, a upravo na njima će biti naglasak u novoj sezoni.

The post Uvjerljiva pobjeda Brotnja za plasman u finale županijskog Kupa appeared first on Općina Čitluk.