SP: Srbija maksimalna s Portorikom

Srbija – Portoriko 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

odbojkaši Srbije pobijedili su Portoriko u drugom kolu Svjetskog prvenstva. Protivnik je pružio otpor u prva dva seta. U trećem je Srbija rutinski završila posao.

U susret su bolje krenuli Portorikanci. Serijom 3:0 slavili su 5:3.

Srbi su tada uzvratili serijom 6:0 i poveli 10:5. Suparnik je kasnije uspio smanjiti na 14:12.

Portoriko je u finalu došao do 20:19. Čak su uveli da se prvi set igra na razliku. Naši su uspjeli vezati dva boda i povesti sa 1:0.

Na početku drugog seta Srbija se odvojila i povela sa 6:3. Portoriko je uspio izjednačiti na 11:11. Srbija serijom 4:0 potom dobiva 15:11. Orlovi su zadržali to vodstvo i udvostručili prednost u setovima.

Izabranici Igora Kolakovića furiozno su krenuli u treći set. Odmah su došli do +7 i poveli 9:2. Tada se potpuno raspala igra suparnika. Srbija je rutinski privela utakmicu kraju i upisala drugi trijumf.

Najbolji u našoj momčadi bio je Aleksandar Atanasijević s 12 poena. Bod manje dodao je Marko Ivović.

Portorikance je predvodio Klistan s 14 poena, a pratio ga je Pedro Molina s 9.

Za kraj prve faze Srbija će prekosutra od 17.30 igrati protiv Tunisa.