Smajlagić isprofilirao neke nove snage BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je solidnom igrom u Prištini pokazala i u novom sastavu kojim raspolaže izbornik Irfan Smajlagić da je bolja od Kosova savladavši domaćina sa 25:22.

U meču 3. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine naš A tim je ipak još jednom pokazao velike oscilacije u igri, ali je domaćin bio te razine kvalitete da ipak nije mogao ozbiljnije dovesti u pitanje pobjedu bh. tima. S druge strane nisu Kosovari bili ni bezazleni jer su u 41. minuti poveli jedini put na utakmici sa 17:16. Naši potom prave seriju od 6:0 koja je bila ključna za trijumf.

Kod našeg tima u napadu su se izdvojili Senjamin Burić, Marko Panić i Mladen Bošković sa po 5 golova, Admir Ahmetašević je imao 10 uspješnih intervencija. U redovima Kosova Dernit Tahirukaj ja zabio 6 golova.

Smajlagić je u utakmici uspio promovirati neke od igrača koji dosad nisu imali preveliku minutažu. Iako je tu odavno, Admir Ahmetašević dosad nikad nije imao takvu minutažu, a pokazao se jako dobrim golmanom sa 10 zaustavljenih udaraca. Desno krilo Mladen Bošković iz Izviđača je zabio 5 golova, a veliku ulogu u trijumfu imali rukometaši poput Vladana Lončara, Milana Vukšića i Amira Muhovića.

Bh. timu ostaje još jedan meč sa Kosovom u nedjelju (17 sati) u Tuzli u kojem će kao zadatak imati eliminirati Kosovo iz utrke za treću poziciju. Podsjećamo, četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije (iz osam skupina) također će putovati na EP. Za plasman na EP, Zmajevi će međutim morati nešto napraviti i protiv ekipa sa prve dvije pozicije skupine 7, Crne Gore i Slovenije. Er.B.