Sloboda ubjedljiva protiv gostiju iz Osijeka

Košarkaši Slobode su savladali Vrijednosnice Osijek 83:59 u prijateljskoj utakmici.

Mala dvorana Mejdana sinoć je ugostila dva dobro poznata rivala, ekipu Vrijednosnica iz Osijeka i domaćina ekipu Slobode koji su odmjerili snage u prijateljskom susretu. Ekipa Slobode je u okviru priprema putovala na turnir u organizaciji Vrijednosnica u Osijeku, ali voljom žrijeba ova dva tima nisu odigrali međusobnu utakmicu. To je bila odlična prilika da Mejdan i u ovoj predsezoni ugosti ekipu iz Osijeka, a stručnom štabu crveno-crnih je ovo bio još jedan test i prilika za isprobavanje raznih kombinacija u igri.

Trener Nedim Džemić u najavi susreta istakao je kako ova utakmica služi da mlađi igrači pokažu šta mogu i da se barem jednim dijelom pokaže koliko mogu u ovoj ekipi. Na parketu je tako i bilo, svih 12 igrača je prilično jednako podijelilo minutažu tokom susreta, a čak 11 od 12 igrača iz večerašnjeg rostera upisalo se u strijelce na susretu. Ekipa Slobode je već u prvom periodu igre pokazala dominantnu igru nad protivnikom tako da pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje. Prednost domaćih igrača rasla je iz četvrtine u četvrtinu, a konačan rezultat glasio je 83:59 za Slobodu.

Kao najkorisniji igrači ekipu su do pobjede vodili Adi Alikadić sa 12 poena, Đorđe Lelić je dodao 11 i šest asistencija dok je Josh Scott zabio devet poena i podijelio pet asistencija. Vrijedi istaći i sjajnu partiju mladog Emira Krajinića koji je postigao osam poena i uhvatio isto toliko skokova.

U redovima Slobode čak četiri igrača postigla su po sedam poena, a to su Denis Halilčević, Rijad Avdić, Ibrahim Mulaomerović i Asim Gutić. Šest poena uz osam skokova dodao je Nedim Omerović dok je također šest poena postigao i mladi bek Harun Čustović. Na listi strijelaca našao se još Haris Ganibegović sa postignutim jednim poenom dok je prve seniorske poene zabio junior Ajdin Ćosić koji je utakmicu završio sa ubilježena dva poena.