Rukometašice Gruda uvjerljivo preko Banja Luke prema osmom naslovu prvakinja BiH

Od samog početka utakmice, aktualne prvakinje BiH su pokazale da su došle po bodove u Banja Luku. Igrale su jako dobru obranu koja je domaću ekipu ostavljala bez ideja i mogućnosti za postizanje golova.

Ni puknuće arkade Jovane Ilić nije poremetilo tu dobru igru obrane. Ipak nije sve baš funkcioniralo kako treba jer Gruđanke nisu napadački dovoljno iskorištavale dobru igru obrane. Martina Šumelj je na vratima u tom periodu bila odlična, a napadački je prvu četvrtinu utakmice, s nekoliko uzastopnih golova, obilježila najmlađa Gruđanka, Josipa Zubac . Iako je u prvih 15-ak minuta bilo i nepotrebnih promašaja te nešto tehničkih pogreški, ipak je prednost grudskih rukometašica lagano rasla do konačnih + 6 na poluvremenu (9:15).

U drugom poluvremenu Gruđanke još pojačale tempo, potpuno su se razigrale Ilić i Petković, a sve ostale cure su igrale jako dobro te su povećavale prednost do +12. Ali s obzirom da su trećinu drugog poluvremena odigrale sa igračicom manje, na kraju je ta prednost smanjena na 10 golova.

Sve u svemu rekli bismo još jedna rutinska utakmica u kojoj naše cure nisu odigrale baš idealno, ali je bilo više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu u Banja Luci.

Velike čestitke grudskim rukometnim kraljicama i trenerici Zlati Zubac na važnoj pobjedi u Banja Luci kojom nastavljaju pohod na osmi naslov rukometnih prvakinja BiH.

Iduće subote nas u Grudama čeka utakmica 13. kola BH Telecom Premijer lige protiv ekipe ŽRK Sloga Uskoplje/Gornji Vakug.

ŽRK Borac Banja Luka – HRK Grude 26:36(9:15)
12.kolo , BH Telecom Premijer liga

Sportska dvorana Borik – Banja Luka
Gledatelja: 200
Suci: Nedim Lipa ( Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice)
Nadzornik: Samir Sarajlić (Sarajevo)

ŽRK Borac Banja Luka:

Dunja Jurkas, Jasmina Osmanović 1, Slađana Andrić 5, Milana Railić 4, Ivana Bobić 3, Sara Majkić 5, Dragana Vukosavljević, Helena Ćurić 4, Andrea Brus, Isidora Kršić 1, Ružica Šikić 1, Jovana Novaković 1, Jovana Kodžoman, Duška Tintor 1

Trener : Nikola Bijelic
Sedmerci: 8(6)
Isključenja: 8 min

HRK Grude:

Martina Šumelj,Matea Šumelj 3, Ivana Alpeza, Anja Boban 1, Teodora Petković 6, Mia Lugonjić 1, Lea Bošnjak 2, Ina Džidić, Milena Vujisić, Karla Lovrić 5, Barbara Karačić, Josipa Zubac 5,Jovana Ilić 13

Trenerica: Zlata Zubac
Sedmerci:6(5)
Isključenja: 14 min
Izravna diskvalifikacija: Matea Šumelj 52.minut

Post Rukometašice Gruda uvjerljivo preko Banja Luke prema osmom naslovu prvakinja BiH je prvi puta viđen na Grude Online.