Rukometašice Gruda pobjednice KUP-a BiH

Rukometašice Grude pobjednice su KUP-a BiH.

Gruđanke su u finalnoj utakmici i više nego zasluženo svladale ekipu ŽRK Krivaje Zavidovići rezultatom 34:23.

Finalnu utakmicu KUP-a BiH  bolje je otvorila ekipa Krivaje koja je povela 2:0 pa 3:1. U 10. minuti rezultat je bio 4:4 i to je bilo zadnje izjednačenje u današnjoj utakmici. Naime Gruđanke u periodu od 11. do 16. minute prave seriju od 5:0 i ostvaruju značajnu prednost. U 27. minuti bilo je +7, ali kao i u polufinalnoj utakmici protiv Hadžića, grudske rukometašice su jako loše završile prvo poluvrijeme, tako da su cure iz Zavidovića serijom 3:0 došle do „samo“ 4 gola zaostatka.

Početak drugog poluvremena također pripada gošćama koje u 38 minuti dolaze na samo -2 (17:19). Tada Gruđanke pojačavaju tempo i malo pomalo ostavljaju svoje protivnice daleko iza sebe. Tako u zadnjih 20 minuta utakmice, gošće iz Zavidovića postižu samo 5 golova ,a primaju 12 što je na kraju dovelo do konačnog rezultata od 34:23.

Ovom pobjedom HRK Grude je osvojio naslov pobjednika KUP-a BiH i time postao osvajač duple krune za sezonu 202.1/2022.

Podsjetimo, u polufinalnim utakmicama Grude su svladale ekipu Hadžića rezultatom 34:25, a Krivaja je eliminirala ekipu Ilidže rezultatom 27:24.

Ovo je inače četvrti osvojeni naslov pobjednika KUP-a BiH.

Post Rukometašice Gruda pobjednice KUP-a BiH je prvi puta viđen na Grude Online.