Rafael Nadal pretrpio još jedan težak poraz i došao na prag eliminacije sa Završnog Mastersa

Španca je danas u drugom kolu savladao Felix Auger-Aliassime sa 2:0 u setovima i tako ga doveo na prag eliminacije.

Aliassime je slavio 6:3, 6:4, a meč je dobio zahvaljujući boljoj igri na bitnim poenima.

U prvom setu Kanađanin je spasio četiri brejk lopte na svoj servis, a iskoristio jednu jedinu koju je imao na servis Nadala, što mu je bilo dovoljno da ga osvoji rezultatom 6:3.

Rafino mučenje sa tajmingom i intenzitetom nastavilo se i u drugom setu te posebno došlo do izražaja u trećem gemu u kojem je Nadal imao dvije vezane gem lopte na svoj servis, ali onda izgubio tri od naredna četiri poena, a sa njima i svoj servis.

U četvrtom gemu seta Felix ne koristi priliku za dupli brejk, a gem kasnije do svoje pete brejk lopte na meču dolazi Nadal, no Kanađnin je spašava odličnim servisom.

To će se ispostaviti i posljednjom brejk loptom koju je Nadal imao u meču, s obzirom da je do kraja Felix bez većih problema osvojio svoje servis gemove i slavio pobjedu rezultatom 6:3, 6:4.

Nadal trenutno ima samo teoretske šanse da se plasira u završnicu turnira, a za takvo nešto potrebno mu je da večeras Fritz pobijedi Ruuda u dva seta, te da istim rezultatom u petak savlada i Augera Aliassimea. U isto vrijeme, Nadal bi u petak morao što ubjedljivije pobijediti Ruuda kako bi imao šanse da na osnovu gem količnika prođe u polufinale.

Tenis/rafael-nadal-pretrpio-jos-jedan-tezak-poraz-i-dosao-na-prag-eliminacije-sa-zavrsnog-mastersa-809592″>sport1.oslobodjenje.ba