back to top

Radnički i Mladi radnik u trećoj utakmici odlučuju o polufinalistu Superlige

odbojkašice Radničkog poražene su u drugoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja BPŠ Superlige Srbije od ekipe Mladog radnika u Požarevcu rezultatom 3:1, po setovima 13:25, 25:18, 25:19 i 25:17. Požarevljani su se tako osvetili Kragujevčanima za uvjerljiv poraz u prvoj utakmici i ujedno izborili “majstoricu”, koja se igra u utorak, 4. travnja od 19 sati u SBB dvorani Jezero.

Nakon osam pobjeda u nizu prekinut je trijumfalni niz odbojkašica Radničkog. Pobjednički plamen trenerske tvrtke Alekse Brđovića ugasio je iskusnu momčad Mladog radnika, koja je konačno uspjela stati na put nizu ovosezonskih poraza u međusobnim susretima s ekipom iz Kragujevca.

Za Šumadince je sve išlo glatko. Uvjerljivo dobiven prvi set nagovijestio je novo pospremanje, no Požarevljani su krenuli dalje, dobili drugi, pa treći set, da bi u četvrtom dijelu praktički pobijedili već potpuno izgubljene Kragujevčane, koji su odigrali jednu od najslabijih utakmica u drugi dio sezone večeras.

A sve je tako lijepo počelo za izabranike trenera Alekse Brđović, koji je prvi set dobio prilično nadmoćnim rezultatom 25:13. Ovakvom ishodu uvodnog seta uvelike je pridonio velik broj pogrešaka domaćih odbojkaša koji su suparniku praktički poklonili 11 poena.

U drugom setu slika na terenu bila je potpuno obrnuta. Sada su Šumadinci griješili, a Požarevljani strpljivo skupljali bodove. Domaćin je na polovici seta ekspresno udvostručio svoja tri poena prednosti (12:9) na maksimalnih plus 6 (18:12) pred nemoćnim Kragujevčanima koji nikako nisu uspijevali pronaći izlaz. kontra ritmu do samog kraja seta. Sigurna igra trenerskog tima Dragan Bonić uspješno priveli kraju ovaj skup – 25:18.

Domaći su bolje otvorili idući set, ali je Radnički serijom uspješnih blokova došao do pobjede Ivanković, Radević i Petrović uspjeli povesti (13:12), iako samo na trenutak, s obzirom da je nakon dvije vezane pogreške kapetana Blagojević, koji večeras nije bio na razini igre iz prethodnih nekoliko mečeva, i bodova Eremić prednost je ponovno bila na strani vatrenih (15:13). Kako se bližio kraj seta Požarevljani su igrali sve sigurnije, dok su na drugoj strani Kragujevčani polako gubili vodstvo. On je pokušao Brđović promjenom korektora i uvođenjem istog Matica umjesto Blagojević učiniti svoju momčad konkurentnijom u završnici seta, ali bezuspješno. Mlada radnica je rezultatski pobijedila i na ovoj dionici 25:19.

Potpuni potop Šumadinaca uslijedio je u četvrtom setu, u kojem je domaćin od samog starta nametnuo tempo igre po izboru trenera. Alekse Brđovića nikad ga nisu uspjeli poslati. Od plus šest na polovici seta (12:6) Požarevljani su došli do dvoznamenkaste prednosti (18:8), da bi ovaj dio igre završili s osam poena razlike – 25:17.

Andrij Tupci s 19 osvojenih koševa opravdao epitet jednog od najboljih korektora Superlige. Iskusni Ukrajinac imao je idealnu podršku u Goran Bjelica, koji je svoju dobru igru ​​okrunio s 13 poena od čega četiri blokade.

Vuk Ivanković bio je najefikasniji u kragujevačkoj momčadi s 14 postignutih poena, dok je bio kapetan Aleksandar Blagojević zaustavljen u 10.

Nakon 1:1 u pobjedama, odluku o budućim polufinalistima doigravanja donijet će treća utakmica četvrtfinalne serije, tzv. mastersa, koji se igra u utorak od 19 sati u SBB dvorani Jezero.

MLADI RADNIK – RADNIK 3:1 (13:25, 25:18, 25:19, 25:17)