PRED DUEL S PARTIZANOM: Efes tijesno poražen kod kuće, Srbi dominirali!

Košarkaši Anadolu Efesa poraženi su u svom Sinan Erdemu od Baskonije sa 83-78 u sklopu 13. kola Eurolige.

Ovaj poraz aktualnog europskog prvaka došao je uoči gostovanja u Beogradu, jer u petak od 20:30 igra protiv Partizana.

Efes je bolje ušao u utakmicu i činilo se da će opravdati ulogu favorita, jer su već u prvoj dionici vodili s 9 poena, a nakon poena Willa Clyburna točno na polovici druge dionice došli su do dvoznamenkaste prednosti, što narasla na +15 nakon Mbayeove trice, a potom se održala do odlaska na veliki odmor kada su izabranice Ergine Ataman povele sa 46-36.

U trećem dijelu gosti su, međutim, neutralizirali zaostatak prvenstveno izvrsnim šutem, koji je potpuno stao kod turske momčadi, čiji igrači nisu pogodili niti jednu tricu iz šest pokušaja.

Do preokreta je došlo nešto više od minute prije kraja treće četvrtine kada je Sedekerskis poveo 58-56, prvi za španjolsku momčad od početka utakmice kada je vodio 5-4.

Nalet se nastavio do kraja ovog dijela, kada je Baskonia povela s +6, nakon što je četvrtinu dobila s čak 28-12.

Do kraja utakmice Efes se uspio vratiti i još jednom tricom Clyburna povesti na nešto više od tri minute do kraja, no onda je uslijedila serija od šest poena gostiju iz koje je Turska momčad se nije oporavila. Buboa je u posljednjoj minuti zaprijetio tricom, ali je na isti način uzvratio Gedraitis koji je zapečatio utakmicu.

Vasilije Micić ponovno je bio najučinkovitiji u poraženoj momčadi sa 17 koševa, kojima je dodao i 6 asistencija, dok je s druge strane zablistao Vanja Marinković s poenom više, uz 2 skoka i asistenciju.

Učinkovitiji od Marinkovića bio je samo Marcus Howard koji je imao 19 poena, dok su Vasu u poraženom sastavu najbolje pratili Mbaye sa 16 i Clyburn s poenom manje.

Virtus nastavio loš niz Albe, Teodosić na pragu double-doublea! (VIDEO)