POSLIJE PETERACA: I Radnički bez finala regionalne lige

U polufinalu Regionalne lige, na final fouru u Novom Beogradu, vaterpolisti Radničkog poraženi su od splitskog Jadrana, nakon peteraca, nakon izjednačenog regularnog dijela utakmice (12:12). .

Svi su izvođači bili precizni, sve do četvrte serije u kojoj je Anić obranio udarac Vuka Draškovića, nakon čega je Delić zapečatio pobjedu.

Ovo je bila četvrta međusobna utakmica ovih suparnika u tekućoj sezoni, a sudionici su gledateljima pružili još jednu iznimno kvalitetnu i uzbudljivu predstavu. Kragujevčani su najavili da će nakon niza raznih pehova, praćenih nešto slabijim izdanjima, na ovom turniru uspjeti vratiti svoju prepoznatljivu igru, što se donekle i dogodilo. Imali su priliku prelomiti utakmicu u regularnom dijelu protiv izuzetno kvalitetnog suparnika, kojeg čini veliki broj hrvatskih reprezentativaca, no umor i nedostatak sportske sreće učinili su svoje.

Splićani su na samom startu poveli 2:0 golovima Burinića i Kragića, ali se Radnički vrlo brzo vratio u igru ​​preko Ćuka i Ukropine – 2:2. Minutu i pol prije kraja prve dionice Jadran je ponovno došao u vodstvo pogotkom Bukića iz peterca, ali je Drašković na drugoj strani odmah poravnao (3:3).

Na početku drugog poluvremena Kragujevčani su došli do prvog vodstva golom Josipa Vrlića iz protunapada, a zatim su preko Jankovića i Draškovića došli na plus dva (7:5) minutu i pol prije. poluvrijeme. Bukić je s igračem više vratio neizvjesnost pred nastavak susreta, no Radnički je potom preko Vrlića i Ukropine sredinom treće četvrtine imao tri pogotka prednosti (9:6).

Kragujevčani su tada propustili priliku bolje materijalizirati Čagaljevu brutalnost i u četiri minute zabili samo dva gola, ali i primili dva, pa su Splićani u posljednju dionicu ušli s “minus jedan” (10:9). krila Burića.

Splićani su kaznili pogreške protivnika i početkom posljednjeg dijela preko Delića i Burića došli do preokreta (11:10), ali Radnički se nije predavao. Ćuk je majstorski postavio novo poravnanje, pet minuta prije kraja (11:11), nakon čega je ponovno bio precizan raspoloženi Burić (12:11). Dugo su Kragujevčani pokušavali stići do izjednačenja i uspjeli su to tek 25 sekundi prije kraja, kada je pogodio Ukropin (12:12), nakon čega su se uspjeli obraniti i stići do prve petorke.

Kod Jadrana precizni su bili Butić, Bukić, Burić, Tomasović i Delić, dok su za Radnički pogađali Ćuk, Ukropina i Janković.

Najučinkovitiji akter susreta bio je Rino Burić s pet golova u regularnom dijelu, dok je na drugoj strani Aleksa Ukropin postigao 3.

U finalnoj utakmici Jadran će se u nedjelju od 18 sati sastati s boljim iz druge polufinalne utakmice između Novog Beograda i Juga.

Jadran – Radnički 17:15 (3:3, 3:4, 3:3, 3:2, 5:3)

NOVI BEOGRAD – Bazen: “11. Travanj”. suci: Adrian Aleksandrescu i Siniša Matijašević. Peterci: 1:0 Butić, 1:1 Ćuk, 2:1 Bukić, 2:2 Ukropina, 3:2 Burić, 3:3 Janković, 4:3 Tomasović, 4:3 Drašković, 5:3 Delić.

JADRAN: Marcelić, Burić 5, Marinić Kragić 1, Čagalj, Butić 1, Pejković 1, Bukić 2, Tomasović 1, Delić 1, Dobud, Šetka, Dužević, Anić, Zović. Trener: Marelja.