Pobjedom u Ljubuškom, Gruđanke neokrznute osvojile jesenski naslov

Veoma kvalitetna, borbena i neizvjesna utakmica u Ljubuškom je u potpunosti opravdala epitet derbija. Svakako najteža utakmica ove polusezone za jesenske prvakinje, ekipu HRK Grude.

Prvo poluvrijeme je proteklo u puno boljoj igri Gruđanki u kojoj su one imale stalnu rezultatsku prednost koja je na kraju poluvremena iznosila +6. Ipak, nije sve bilo tako idealno kako to rezultat pokazuje ,jer je gošćama u 1.poluvremenu suđeno čak 7 isključenja, pa su već u 1.polivremenu čak 3 grudske igračice iz početne postave imale po 2 isključenja što je bilo veliko opterećenje za nastavak utakmice.

Tako je u drugom poluvremenu obrana Gruđanki morala biti puno opreznija te je samim tim domaćim igračicama bilo puno lakše dolaziti do prigoda za golove. Od samog početka drugog poluvremena se počela smanjivati prednost gošći, ali je do prvog izjednačenja došlo tek u 51. minuti. Nakon, toga Gruđanke ponovo odlaze na 2 gola prednosti, ali domaće igračice imaju ponovo izjednačen rezultat u 58. minuti(33:33).Sama završnica utakmice pripada aktualnim  prvakinjama BiH i vodećoj ekipi na prvenstvenoj ljestvici koja u zadnje dvije minute  dolazi do teške, ali potpuno zaslužene pobjede protiv odlične ekipe Izviđača.

Na kraju velika radost Gruđanki i proslava naslova jesenskih prvakinja uz impresivan učinak od 10 pobjeda u isto toliko utakmica.

Velike čestitke grudskim rukometnim kraljicama i trenerici Zlati Zubac  na važnoj i velikoj pobjedi u Ljubuškom i na osmom naslovu jesenskih rukometnih prvakinja BiH.

ŽRK Izviđač CO Ljubuški – HRK Grude 34:36 (11:17)

11. kolo BH Telecom Premijer liga
Gradska dvorana Ljubuški
Gledatelja: 100
Suci: Džemal Čedić i Dino Đerzić (Sarajevo)
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar)

ŽRK Izviđač CO Ljubuški:
Ivana Petrović, Antea Skoko, Azra Letić 10(3), Cvita Sivrić, Lucija Tokić, Iva Grbavac 3, Matea Nosić 4, Lucija Vistorop 2, Elena Cipetić 3(1), Ana Petrović 8, Andrea Boras, Marija Brkić 4

Trenerica : Josipa Petrović
Sedmerci: 6(4)
Isključenja: 18 min

HRK Grude:
Martina Šumelj,Paula Miloš, Ivana Alpeza, Anja Boban 3, Teodora Petković 7(1), Mia Lugonjić 1, Lea Bošnjak 6(1), Ina Džidić, Milena Vujisić, Karla Lovrić 3, Josipa Zubac 1, Gabriela Rašić, Jovana Ilić 15(7)

Trenerica: Zlata Zubac
Sedmerci:12(9)

Post Pobjedom u Ljubuškom, Gruđanke neokrznute osvojile jesenski naslov je prvi puta viđen na Grude Online.