PISANA POVIJEST PRVAKE LIGE: Lider primio drugi najbrži gol u povijesti! (VIDEO)

Današnja utakmica Premier lige između vodećih Arsenala i Bournemoutha na Emiratesu zauvijek će ući u povijest ovog natjecanja.

A za to su zaslužni igrači gostiju koji su šokirali stadion već u devetoj sekundi utakmice kada su poveli 1-0.

Strijelac je bio Danac Filip Billing, nakon 8.80 sekundi, pa je brži pogodak od njega postigao samo Shay Long 2019. protiv Watforda, igrajući za Southampton – za što mu je trebalo 7.69 sekundi.

Billing je sada iza sebe ostavio Ledleya Kinga (9,82) i slavnog Alana Shearera (10,52).

Gol je postignut nakon što je Quatara ubacio loptu s desne strane, a obranu domaćih nespretnom reakcijom zbunio je Gabriel, koji je silom prilika promašio loptu.

Gostujući su Nogometaši minimalnu prednost zadržali do poluvremena, a veliko iznenađenje viđeno je kada je Marcos Senesi u 57. minuti udvostručio prednost.

No, Arsenal je ove sezone još jednom pokazao od čega se sastoji i zašto je lider. Samo pet minuta nakon pogotka Argentinac Tomas Parti prepolovio je zaostatak svoje momčadi, a u 70. minuti izjednačio je Ben White.

Topnici su napadali do kraja, bili uporni i sve im se isplatilo u 6. minuti sudijske nadoknade, kada je Rhys Nelson donio veliki preokret, koji će puno značiti u borbi za prvaka, jer sada održavaju pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Grad.

Aston Villa je na Villa Parku minimalcem bila bolja od Crystal Palacea, a posebno je za goste bilo tragično što je pogodak odluke bio autogol Joakima Andersena.

Brighton nastavlja s odličnim rezultatima, srušivši kod kuće West Ham s 4:0.

Na poluvremenu su vodili 1-0 golom Alexisa McAllistera u 18. minuti utakmice.

Već u 51. minuti Joel Veltman udvostručio je prednost, a Kaoru Mitoma u 69. minuti povisio je na 3:0. Konačan rezultat postavio je Danny Welbeck na samom kraju regularnog dijela utakmice.

PL: City rutinski svladao Newcastle, Foden pokazao umijeće (VIDEO)

Chelsea je prekinuo niz od šest uzastopnih utakmica bez pobjede, svladavši Leeds 1-0 na Stamford Bridgeu.

Odlučujući gol Wesley Fofana zabio je u 53. minuti glavom nakon ubačaja Bena Chilwella iz kornera.

Wolverhampton je također slavio minimalnim rezultatom na domaćem terenu, iznenadivši Tottenham.

Gol koji odlučuje zabio je Adama Traore u 82. minuti, kada je odbijenu loptu preciznim udarcem smjestio u gol, nakon što se odbila od grede.