Novak ide dalje: Dimitrov je sljedeći

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australian Opena, nakon što je s 3:1 svladao Francuza Enza Cuaca. Rezultati su bili 6:1, 6:7, 6:2 i 6:0.

Srpski tenisač je prvi set dobio rutinski u svoju korist sa 6:1, da bi u drugom imao problema. Sredinom drugog seta požalio se na probleme sa zadnjom ložom, pa mu je kod 5:4 morala biti pružena liječnička pomoć. Vratio se i dosta teškim pokretom oteo gem na svoj servis za 5:5. Srbin je ovaj set odveo u tie-break i tamo poveo s 3:0. Kuakao se vratio i slavio sa 7:5 te izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećem setu Novak je odmah napravio break i poveo 3:0, a onda je nakon nekoliko propuštenih break lopti protivniku dopustio prvi gem. Ipak, do kraja seta dvojbi nije bilo te je Đoković još jednom oduzeo servis protivniku i u trećem setu pri rezultatu 6:2 došao do prednosti od 2:1.

Novak je sjajno započeo četvrti set, napravio break u drugom gemu i srpskom tenisaču je bilo sve lakše, a potom je došao gem u kojem je Đoković također imao break lopte, uspio se izvući i potvrditi ranije osvojeni break. Francuz nije uspio osvojiti niti jedan gem, a Đoković je pobijedio u velikom stilu.

U sljedećem kolu Novak Đoković će igrati s Grigorom Dimitrovim, koji je bio bolji od srpskog tenisača Lasla Đere.