Nakon velike drame Cedevita je svladala Partizan

Košarkaši Partizana u uvodnom su kolu 10. kola ABA lige izgubili na gostovanju kod Cedevite rezultatom 77:74.

Izabranici Željka Obradovića dobro su krenuli u susret, na krilima Exuma poveli 5:0, no Cedevita je u nastavku četvrtine preuzela kontrolu nad susretom. Izgledali su bolje na terenu, što je rezultiralo serijom od sedam plus. Sjajnim rolama Alena Omića i Karla Matkovića Cedevita je prvu četvrtinu dobila u svoju korist rezultatom 23:19.

Početkom druge četvrtine Papapetrou je zabio za dva, potom sjajno asistirao za Nanellija, nakon čega je Amerikanac ubacio tricu, pa još jedan poen grčke reprezentacije, gdje je Partizan izgubio sedam poena. Uslijedila je nova serija Cedevite od 5:0 pa je Željko Obradović odmah reagirao time-outom, a crno-bijele trice raspoloženih Exuma i Papapetroua ponovno su poravnale rezultat. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 43:43, a od 43 poena crno-bijelih, 31 su postigli Exum i Papapetra.

Velika borba viđena je na početku drugog poluvremena. Počelo je tricom Admasa, a Exum je odmah uzvratio istom mjerom. Velika borba vodila se u trećem dijelu, a crno-bijele je večeras u igri držao fantastični Exum. lus sedam najveća je razlika koju je Cedevita imala u trećem kvartalu.

Partizan je poveo tricom Ledeja na početku posljednje četvrtine, a nakon poena Pantera momčad Željka Obradovića povela je 72:68. Ipak, domaći su zaigrali puno bolje pa su preokrenuli rezultat. U posljednjoj minuti utakmice domaći su poenima Yogija Ferrella imali prednost 75:72.

Minutu do kraja Partizan je gubio tri razlike, Exum je bio polovičan s linije slobodnih bacanja, potom je Olimpija izgubila loptu, a Partizan krenuo u napad, Lesor je bio fauliran i bio je precizan samo jednom. Nakon toga fauliran je Adams, koji je za razliku od igrača Partizana pogodio oba šuta i crno-belima je ostalo osam sekundi za napad. Exum je pucao za tri, ali nije uspio.

Partizanu je ovo drugi poraz, sada je 8:2.

Ferrell je bio najefikasniji kod Olimpije s 18 koševa, au momčadi Željka Obradovića Dante Exum je imao 24 koša, Papapetrou je dodao 17.

U sljedećem kolu izabranici Željka Obradovića igraju 19. prosinca kada im u goste dolazi FMP.