Nakon prave drame Izviđač prošao u 2.kolo European cupa

„Hrabre sreća prati“!!! Ova stara izreka u potpunosti oslikava večerašnja događanja u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom gdje je Izviđač nakon sedmeraca izborio plasman dalje. Naime, po EHF-ovu Pravilniku u slučaju istog broja golova nakon dvije utakmice puca se po pet sedmeraca, a Izviđač je bio bolji 5:4.

Inače, utakmica je odigrana u lijepom ambijentu, skoro puna istočna tribina, preko tisuću navijača, očito se zaželjelo rukometa što se vidjelo po bodrenju i navijanju cijelo vrijeme.

A, nije dobro počelo za domaćina, u prvih šest minuta Linz je poveo 0:4 i na klupi skauta zazvonilo je na uzbunu pa je trener Čolina pozvao time-out već početkom sedme minute nakon čega se igra Izviđača počela stabilizirati. Prednost gostiju počela se „topiti“, u 12.minuti bilo 6:8, a dvije minute kasnije 8:8, a u 16-oj je Izviđač poveo 9:8. Nekoliko minuta igralo se gol za gol da bi domaćini anulirali prednost Linza iz prve utakmice, u 22.minuti bilo je 13:11, a dvije minute kasnije prvi put je bilo plus tri 14:11. Međutim, iskusniji gosti nisu se dali, u posljednju minutu prvog dijela ušlo se poravnato, a gosti su imali napad za vodstvo ali je Domagoj Alilović presjekao napad i osigurao Izviđaču minimalnu prednost na odmoru (17:16).

Početkom nastavka na trenutak se činilo da će Izviđač na vrijeme riješiti utakmicu, u 32.minuti bilo je 20:16, a u 38-oj 24:19. Pet razlike bilo je i u 40-oj, ali gosti su bili uporni pa je u 44.minuti bilo 26:24. Kad je domaćin u 52.minuti ponovo imao pet razlike (31:26) izgledalo je „stvar gotova“, međutim tako nisu mislili gosti koji su iskoristili promašene zicere domaćina i u posljednjoj minuti bilo je 33:31. Nakon greške Izviđača (faul u napadu) gosti su imali 20 sekundi i igrača više, ali nisu realizirali napad i prišlo se izvođenju sedmeraca. Prva četiri sedmerca realizirana su s obje strane, a onda je vratar Ivan Herceg obranio udarac najefikasnijeg gostujućeg igrača Alexandera Hermanna, a pobjednički gol postigao je Diano Ćeško.

Ljubuški sunčano vrijeme, kiša moguća u četvrtak!

Najefikasniji u Izviđaču bio je Miloš Kos s 9 postignutih golova, Ivano Pavlović dodao 6, a povratnik u momčad Berin Keso 4, dok je vratar Aldin Alihodžić imao 8 obrana, od čega sedam u drugom poluvremenu. Kod Linza Alexander Hermann zabio je 9, Dejan Babić i lucijan Fizzuleto po 6, a Tomas Cvetko 5. Vratar Markus Bokesch imao je 12 obrana.

Uz mnoge poznate bivše igrače i trenere na tribinama je bio i izbornik rukometne reprezenttacije Hrvatske Hrvoje Horvat, a razgovor s njim i dvojicom igrača Izviđača moći ćete čuti u ponedjeljak u emisiji Svlačionica.