back to top

NAJLOŠA IGRA OD DOLASKA IVANOVIĆA: Zvezda demolirana u Bologni

Košarkaši Crvene zvezde nastavljaju seriju loših rezultata u Evroligi pošto su u Bologni doživeli treći uzastopni poraz od Virtusa sa 84-72.

Crveno-bijeli su od samog starta vrlo loše ušli u utakmicu koju su otvorili serijom od devet poena domaćina, nakon trice Miloša Teodosića. Nakon poena Kylea Weema prva dvoznamenkasta prednost (13-2) ostvarena je nakon nešto više od tri minute igre.

Najgore je tek dolazilo, jer je momčad Sergia Scariole postigla 12 uzastopnih koševa za vodstvo od 27-9 dvije minute do kraja prve trećine! Bilo je teško konsolidirati se u takvoj situaciji pa je nakon deset minuta srbijanska momčad gubila 30-14.

Loše je počelo odmah nakon povratka s kratkog odmora, jer je Marco Belinelli izvan linije 6,75 zabio novi udarac. Naznaku nešto bolje igre Zvezde dao je Luka Vildoza, koji je bivšem NBA Košarkašu odmah uzvratio istom mjerom.

Prije svega, poenima Vildoze i Stefana Lazarevića gosti su uspjeli smanjiti na -11 (40-29) na nešto manje od 4 minute do kraja prvog poluvremena, ali to je bilo najviše što su mogli. Vidjelo se da momčad Duška Ivanovića ne nalazi adekvatna rješenja u napadu.

Ipak, zadržali su nadu jer su na poluvremenu gubili 48-35.

Zvezda je dobro otvorila drugo poluvrijeme, tricom Dobrića iz kornera nakon izvrsne akcije. Činilo se da je propuštena prilika da se učini nešto više kada nakon ukradene lopte s leđa istog igrača nije realizirana kontra kojom bi se zaostatak nakon dugo vremena sveo na jednoznamenkastu znamenku.

Domaći Košarkaši su se nakon toga dobro zapalili, a crveno-bijele je držao kapiten Branko Lazić, koji je uzvratio tricama u dva uzastopna napada.

Čini se da je sva slabost našeg reprezentativca bila utjelovljena u napadu u kojem Vildoza, ne nalazeći rješenja, nije uspio niti poslati loptu kao obruč. Vidjelo se da je u Zvezdaše ulijevana velika nesigurnost jer su mnogi napadi završavali potpuno nerezonskim pokušajima.

Tako je treća četvrtina završila rezultatom 70-51, au posljednjem dijelu utakmice Virtus je rutinski održavao veliku prednost.

Zanimljivo je da Miloš Teodosić na kraju nije dopustio isteku vremena, već je šutirao i pogodio tricu, ali mu je na drugoj strani odgovorio Ognjen Dobrić. Jasno je da su momčadi u svakom trenutku svjesne neizvjesnosti natjecanja i važnosti razlike.

Uzalud, Luka Vildoza bio je najučinkovitiji na utakmici s 20 poena, kojima je dodao i 3 asistencije, budući da je jedini u Zvezdi bio mladi Dalibor Ilić s 10 poena, 7 skokova i asistencijom.

U pobjedničkoj momčadi Tornike Shengelia ubacio je 15 poena, uz po 4 skoka i asistencije, dva poena manje imao je Kyle Weems, a po 11 poena francuski dvojac Kardinier i Zaite. Srpski playmaker Miloš Teodosić ubacio je 6 koševa za talijansku momčad, no ponovno se istaknuo asistencijama kojih je skupio 9.

Crvena zvezda za dva dana igra protiv još jednog talijanskog predstavnika, Olimpije iz Milana.