Laburisti nemoćni protiv prvaka Europe

Vaterpolisti Radničkog nisu uspjeli iznenaditi najtrofejniju europsku momčad i dvostrukog branitelja naslova Lige prvaka, momčad Pro Reka, pošto su u derbiju treće utakmice poraženi rezultatom 21:12. kola najelitnijeg europskog natjecanja, odigranog u Genovi.

Favorizovani domaćin, sa velikim brojem domaćih i stranih reprezentativaca, u ovom trenutku je u svom bazenu bio prejak za mlade i perspektivne Kragujevčane.

Izabranici Uroša Stevanovića dobro su otvorili utakmicu, dva puta poveli (2:1, 3:2) iu tim trenucima nagovijestili svoj potencijal, ali im je onda pala koncentracija. Iskoristio je to iskusni domaćin i ključnu prednost stekao krajem prve i početkom druge dionice, kada su po dva puta pogodili američki centar Ben Hallock i ljevoruki mađarski reprezentativac Gergo Zalanki (8:4).

Pro Reko je tu razliku zadržao do poluvremena (9:5), nakon čega je, kao i u prvoj četvrtini, uslijedila serija golova s ​​obje strane. Uzalud je trener Stevanović promjenom vratara pokušavao nešto promijeniti u obrani. Talijanska momčad bila je izuzetno šuterski raspoložena i povećavala razliku kako je utakmica odmicala.

Talijane su do pobjede vodili Zalanki s pet golova, Hallok s četiri i Aicardi s tri, koliko su u momčadi Radničkog postigli Filip Janković i Marko Radulović.

Kragujevčane do kraja godine čekaju još dva gostovanja, prvo kod novosadske Vojvodine u susretu posljednjeg kola prvog dijela Superlige, u subotu od 19.30 sati, a zatim kod španjolske Barcelone. , u četvrtom kolu Lige prvaka, u utorak u 20 sati.

Pro Reko – Radnički 21:12 (6:4, 3:1 7:4, 5:2)

GENOVA – Bazen: “Albaro”. suci: Radoslav Korizna (Poljska) i Andreas Moiralis (Grčka).

PRO REKO: Del Lungo, Di Fulvio 1, Zalanki 5, Filgioli 2, Younger 1, Canela 1, Jocchi Grata, Ecenike 1, Ivović 1, Veloto 2, Aicardi 3, Hallock 4, Negri. Trener: Sandro Sukno.

RADNICI: Dobojanov, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Ćuk 1, Vico, Ukropina 1, Gavrilović 1, Pljevančić, Radulović 3, Lukić 1, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.