Kup BiH: Na korak od plasmana u finale

Zrinjski je s odličnim rezultatima nastavio i na gostovanju na Tušnju, gdje smo u prvoj utakmici polufinala Kupa bili uvjerljivi protiv Tuzla City (3:0).

Desetom proljetnom pobjedom iz isto toliko utakmica napravili smo ogroman korak prema prvom finalu nakon petnaest godina, ali za potvrdu plasmana ipak moramo pričekati uzvrat za dva tjedna.

Iako smo i danas bili bez nekoliko standardnih igrača, momčad Krunoslava Rendulića već u prvom poluvremenu riješila je pitanje pobjednika.

Do vodećeg pogotka stigli smo u 8. minuti kada je Kerim Memija iskoristio dodavanje Silvija Ilinkovića, a samo dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Nemanja Bilbija, koji je glavom pogodio nakon ubačaja Josipa Ćorluke. Kapetan je do svog drugog pogotka stigao u 41. minuti iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon prekršaja nad Antonijem Prskalom, našim juniorom koji je u 19. minuti zamijenio Ilinkovića.

U nastavku utakmice imali smo još nekoliko prilika da naš trijumf učinimo još uvjerljivijim, ali rezultat se više nije mijenjao.

Plemići se nakon utakmice neće vraćati u Mostar, nego će u petak iz Tuzle otputovati u Banju Luku na derbi protiv Borca.

TUZLA CITY – ZRINJSKI 0:3

Strijelci: 0:1 – Memija (8′), 0:2 – Bilbija (10′), 0:3 – Bilbija (41, 11m)

TUZLA CITY: Fejzić, Mehidić, Kuzmanović, Gavrić, Hadžić (46′ Diaby), Šukilović, Subašić (46′ Karić), Nukić (68′ Mešinović), Čeliković, D. Pantelić (46′ Đ. Pantelić), Ivaniadze (68′ Ćorić)

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka (57′ Malekinušić), Barišić, Jakovljević, Memija, Zlomislić, Ivančić (83′ Kamenar), Ilinković (19′ Prskalo), Ćuže, Stanić (57′ Jukić), Bilbija (57′ Kiš)