Ivica Barbarić nakon pobjede protiv Slobode: Zadovoljan sam stavom i odnosom svakog mog igrača

Fudbaleri Širokog Brijega jučer su na svom terenu rezultatom 2:0 savladali Slobodu u sklopu drugog kola Premijer lige BiH.

Za razliku od utakmice protiv Igmana, u kojoj Široki Brijeg nije igrao dobro, ali je na kraju ostvario pobjedu, ovaj put je klub sa Pecare protiv Slobode odigrao puno bolji meč.

Širokobriježani su od prve minute kontrolisali utakmicu i na kraju su zasluženo stigli do pobjede, a do vodstva su došli u 21. minuti.

Strijelac vodećeg gola za klub sa Pecare je bio Vinko Rozić, koji je iskoristio nesporazum u odbrani Slobode, a onda je na rutinski način savladao Filipa Erića.

Igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada je fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca postigao Bože Vukoja, što će se na kraju ispostaviti kao pobjedonosni pogodak za Široki Brijeg.

Nakon meča protiv Slobode, novinarima se na konferenciji za medije obratio trener Širokog Brijega, Ivica Barbarić, koji je kazao kako je zadovoljan stavom i odnosom svakog njegovog igrača.

‘‘Utakmica nije bila nimalo lagana, jer smo igrali protiv mlade i rastrčane ekipe. Zadovoljan sam stavom i odnosom svakog mog igrača, a kroz to sve je došla ova pobjeda. Mislim kako je utakmica bila zanimljiva, uz dosta ritma, ali nešto manje u drugom poluvremenu. Kada se pogleda cjelokupni dojam utakmica, ova naša pobjeda je sasvim zaslužena‘‘, kazao je Barbarić.

Podsjetimo, Široki Brijeg u narednom kolu igra susret na Grbavici protiv Željezničara, a ovaj meč je na rasporedu u nedjelju od 19 sati.