Iva Jović napravila iznenađenje na US Openu!

Američka tenisačica Iva Jović napravila je pravo iznenađenje na juniorskom US Openu svladavši u drugom kolu ovogodišnju juniorsku prvakinju Roland Garrosa Solanu Sierru sa 7:5, 2:6, 7:6.

Jović je nakon poraza 5:0 i 40:15 u trećem setu spasio tri meč lopte i napravio nestvaran preokret.

Susret je odlučen nakon velike drame i 20 poena u tie-breaku, koji je Iva riješila u svoju korist ne propustivši prvu i jedinu meč loptu koju je imala, nakon dvostruke servis pogreške protivnice.

Bilo je 5-0 i 40:15 i gubio sam 6-0 u trećem setu, ali dobio sam taj gem i rekao sam, ‘U redu, kako god. Super, barem neću dobiti ‘krumpir’. Onda sam pomalo počeo vjerovati, a kod 5:4 sam pomislio: ‘O, Bože… došao sam do 5:4 samo da bih izgubio 6:4, a to je upravo ono što će mi se dogoditi’. Tada sam i ja pobijedio u toj utakmici i nisam znao što se događa. Bio sam malo u šoku kod 5:5 i propustio sam dva laka ritera, ali sam i svoj servis gem lako osvojio, dok se u tie-breaku nisam mogao smiriti”rekla je Iva Jović nakon utakmice.

Ni u tie-breaku odlučujućeg seta nije bilo lako protiv 5. nositeljice juniorskog US Opena, Jović je izgubio 7:4.

No, Sierra joj je prenijela sljedeća tri poena, rezultat je bio 9:9, a onda su uslijedile još dvije pogreške protivnice.

Jović će u sljedećem kolu igrati protiv Victorije Mboko iz Kanade.