Gračanica i Borac uhvatili posljednje pobjede u godini

U srijedu večer su odigrane posljednje dvije utakmice jesenskog dijela rukometnog prvenstva Bosne i Hercegovine, čime je kompletiran poredak na ljestvici premijerligaša.

Gračanica je u zaostalom meču 14. kola savladala Kakanj sa uvjerljivih 41:26 i pomakla se na treće mjesto ljestvice. Domaćini su već poslije prvih 30 minuta imali prednost od visokih 25:12. Za Gračanicu je to značilo kompletiranje dosta uspješne polusezone u kojoj su igrači trenera Damira Doborca sačuvali mjesto u vrhu Premijer lige, ali i napravili iskorak u Europi kao jedini bh. tim koji je ove sezone igrao u 3. kolu Europskog kupa gdje su zaustavljeni od češke Karvine.

Rukometaši Borca su, u zaostaloj utakmici 15. kola, savladali Bosnu iz Visokog rezultatom 32:22. Banjalučani su od samog početka kontrolirali utakmicu te na poluvrijeme otišli s vodstvom od dva gola (17:15). Pobjedom su zaključili jednu slabu polusezonu u koju su ušli kao aktualni prvaci BiH. Ovaj meč je bio odgođen zbog viroze Banjalučana, dok se utakmica Gračanice i Kaknja igrala naknadno zbog obveza domaćina u Europi.

Drugi dio prvenstva Premijer lige počinje 4. veljače iduće godine. Er.B.

Gračanica – Kakanj    41:26

The post Gračanica i Borac uhvatili posljednje pobjede u godini appeared first on Dnevni.ba.