back to top

Gornji Ograđenici osvojili Zimsku seosku ligu

Pobjednik prvog izdanja Zimske seoske lige je momčad Gornjih Ograđenika. Gornji Ograđenici su sinoć u Premier areni Sportskog centra Pehar pobijedili Gradniće 8:7, a pobjednik lige odlučen je nakon boljeg izvođenja penala.

Franjo Lesko pogotkom u 16. minuti uzbudljivog finala doveo je Gornje Ograđenike u vodstvo, dok je u 26. minuti na 2:0 povisio Ivan Gagro. Deset minuta prije kraja Tomislav Dodig postigao je pogodak za 2:1, a u posljednjoj minuti Goran Pehar postigao je izjednačujući pogodak.

Prva sezona Zimske seoske lige ponudila je brojna uzbuđenja, a sama završnica bila je najuzbudljivija jer je o pobjedniku odlučivala triler završnica u kojoj je pobjednik odlučen u raspucavanju. Naime, vratar Antonio Pehar (Gornji Ograđenici) i Slavko Pehar (Gradnići) po jednom su bili uspješniji od izvođača u prvih pet serija penala, nakon čega je Antonio zaustavio pokušaj Gorana Pehara u drugoj seriji raspucavanja, dok je Josip Pehar oba puta bio siguran izvođač za Gornje Ograđenike.

Momčad Donjih Hamzića u utakmici za treće mjesto svladala je Potpolje 7:4. Nakon odigranih polufinalnih utakmica Marko Džida i Robert Ševo bili su izjednačeni na vodećem mjestu liste strijelaca sa po devet pogodaka, a Ševo je u sinoćnju pobjedu svoje momčadi ugradio hat-trick, što ga je promoviralo u najboljeg strijelca lige.

Uz nagrade za plasman, pehare i medalje, organizatori lige nagradili su Roberta Ševu kao najboljeg strijelca te Franju Sušca kao najboljeg igrača lige.

Utakmica za treće mjesto
Potpolje – Donji Hamzići 4:7 (1:2)
(Ante Ostojić, Ivan Zelenika, Marko Odak, Fabijan Ostojić / Robert Ševo 3, Franjo Ivanković, Ante Radišić, Tomislav Puljić, Luka Ivanković).

Finale
Gornji Ograđenici – Gradnići 8:7 penali, 2:2 (1:0)
(Franjo Lesko, Ivan Gagro /Tomislav Dodig, Goran Pehar. Penali: Goran Pehar 2:3, Marko Džida 2:3, Nikola Pehar 2:3, Ante Odak 3:3, Jure Zubac 3:4, Josip Pehar 4:4, Ivan Prskalo 4:5, Franjo Sušac 5:5, Tomislav Dodig 5:6, Franjo Lesko 6:6, Goran Pehar 6:7, Josip Pehar 7:7, Goran Pehar 7:7, Josip Pehar 8:7).

The post Gornji Ograđenici osvojili Zimsku seosku ligu appeared first on Općina Čitluk.